Notowania funta osuwają się do wsparcia. GBP/PLN dociera do 4,98 PLNFunt szterling mógł w ostatnim czasie pochwalić się dość wysokimi poziomami jak na parę z polskim złotym po prawej stronie – jednak jak widać po wykresie H4, nie na długo. Obecnie rynek GBP/PLN oscyluje wokół wsparcia cenowego – 4,97 PLN i wszystko zależeć będzie teraz od tego, w jaki sposób rynek ten będzie w ciągu kolejnych dni reagował. Jeśli dojdzie do przełamania wsparcia, tym samym funt szterling otworzy sobie drogę do dalszych spadków. W przypadku zaś dalszego utrzymywania się powyżej jego zakresu – będzie można szukać dalszych sygnałów wzrostowych.

  • Kurs funta szterlinga wobec złotego pokazuje, że również umacnianie złotego dotyka brytyjską walutę
  • W tym momencie zatem para GBP/PLN spada do zakresu wsparcia cenowego
  • Okolice wsparcia mają jednak jeszcze szansę na utrzymanie rynku przed dalszym zejściem
  • Kolejne dwie sesje mogą zatem okazać się kluczowe w dalszym handlu na parze GBP/PLN

Funt szterling ponownie schodzi w okolice zakresu wsparcia cenowego

Notowania funta szterlinga podobnie jak większość światowych walut wobec polskiego złotego traci w ostatnich sesjach, mimo, iż jeszcze niedawno szansa na podejścia wzrostowe były dość duże. Rynek GBP/PLN schodząc jednak w bliskie okolice wsparcia co prawda pokazał słabość, jednak nie postawił jeszcze kropki nad i w kwestii dalszego spadku. Kolejne sesje handlowe będą zatem stały pod znakiem wyjaśnienia dalszej sytuacji.

W przypadku przełamania wsparcia cenowego – mowa będzie o dalszej tendencji spadkowej, nawet do okolic 4,90 PLN. Obecnie jest jeszcze za wcześnie, aby potwierdzić taki zamiar rynku. Zaś utrzymanie wsparcia może dać ponownie ruch pary walutowej GBP/PLN pod zakres 5,02 – 5,05 PLN w kolejnych sesjach handlowych.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 30.11.2020
Kurs funta GBPPLN H4 30.11.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here