Notowania funta nadal trzymają 4,86 PLN. GBP/PLN skupiony na ataku strefy 4,90 PLN?Kurs funta szterlinga wykonuje podczas wczesnych godzin piątkowej sesji handlowej podejście potwierdzające w dalszym ciągu wymowę pro-wzrostową. W momencie pisania zatem analizy dla pary GBP/PLN widać, że ta nadal ma duże szanse na wygenerowanie podejścia do opisywanej w poprzednich przeglądach strefy 4,90 PLN. Obecnie rynek oscyluje w zakres 4,86 PLN, więc niewiele brakuje, aby móc powiedzieć, że jedna z ważniejszych stref została przetestowana. Spójrzmy zatem na rynek H4 funta szterlinga.


Kurs funta szterlinga utrzymuje możliwość dalszych wzrostów – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga nadal utrzymuje relatywnie wysokie poziomy
  • Para GBP/PLN ma szansę zatem na atak wspominanej strefy 4,90 PLN
  • Oczekiwania na przetestowania strefy rosną z każdym dniem utrzymania 4,86 PLN
  • Dopiero po teście wyznaczonej strefy dla osoby byków można będzie myśleć o dalszych przecenach

Piątkowa sesja rozpoczyna się dla kursu funta szterlinga wobec polskiego złotego kolejną serią niewielkiego podejścia, sugerującego, że target wytyczany już w poprzednich analizach ma szansę być osiągnięty już niedługo. Jest nim oczywiście zakres 4,90 PLN, który stanowić może dla wykresu pary GBP/PLN ważny poziom – dodatkowo, gdzie w bliskich okolicach przebiega zakres ceny uśrednionej do której po mocniejszym ruchu zwykle zbiega cena. Jeśli zakres opisywany powyżej zostanie osiągnięty przez rynek brytyjskiej waluty można będzie oczekiwać, że obóz niedźwiedzi może się ponownie uaktywnić.

W tym całym obecnym podejściu warto jednak pamiętać, że jeszcze funt szterling znajduje się w tendencji spadkowej, a co za tym też idzie – szanse na powrót do spadków jest relatywnie duży po każdym większym odbiciu. Sytuacja ta ulegnie zmianie dopiero po ponownym wybiciu zakresu 5 PLN.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 31.07.2020
Kurs funta GBPPLN H4 31.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here