Notowania brytyjskiego funta podczas środowej sesji handlowej odbywają się w pozytywnym terytorium. Para GBPPLN odrabia część spadków, które zainicjowane zostały podczas wtorkowej sesji. W tym momencie para oscyluje wokół poziomu 4,9330 PLN, co oznacza, że znajduje się ponad 40 pipsów od wczorajszego dołka. Zdaje się, że tak nagłe spadki mogły być szukaniem pozycji obronnych inwestorów walutowych, a dalej kurs funta szterlinga wobec kursu polskiego złotego ma spore szanse na kolejną zwyżkę do najbliższego poziomu oporu. Spójrzmy zatem na wykres pary GBPPLN na wykresie D1.


Kurs funta odrabia część spadków po wczorajszej nagłej reakcji – para GBPPLN na wykresie D1

  • Para GBPPLN odrabia wczorajsze spadki spowodowane ruchem polskiego złotego,
  • Oczekuje się kontynuacji podejścia wzrostów do poziomów najbliższego oporu,
  • Ten znajduje się na strefie 4,98 PLN.

Kurs funta notowany jest w momencie pisania przeglądu po 4,9330 PLN. Jest to relatywnie wysoko biorąc pod uwagę fakt wczorajszej nagłej przeceny na rynku. Jak można zauważyć po reszcie par z kursem polskiego złotego – ruch ten wygenerowany został właśnie na nim. Obecnie rynek utrzymuje poziomy, które podczas wczorajszej sesji handlowej wygenerowały mocniejsze zejście – a taki schemat sprawia, że inwestorzy walutowi skupić się powinni na dalszych odbijaniu pary na północ.

Najbliższym istotnym dla rynku funta szterlinga poziomem jest strefa 4,98 PLN, która jest poziomem oporu dla obecnego ruchu. Dodatkowo z tą strefą pokrywa się również zakres ceny uśrednionej, którą tworzy średnia prosta (SMA88) – co oznacza, że rynek zbudował w tych okolicach istotny poziom. Para powinna zatem przetestować tę strefę nadając jej sekwencji spadkowej oraz z tamtych dopiero poziomów liczyć można będzie na ponowną przecenę pary GBPPLN.

wykres Kurs funta GBPPLN D1 15.01.2020
Kurs funta GBPPLN D1 15.01.2020

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here