Kurs funta szterlinga podczas ostatniej sesji tygodnia, w piątek dociera do strefy docelowej wobec polskiego złotego. Para GBPPLN w momencie pisania przeglądu znajduje się na cenie 4,97 PLN, co oznacza, że target docelowy dla pozycji długich pary zostaje wypełniony z nawiązką. Podczas ostatniego przeglądu mowa była o możliwej korekcie na parze oraz dalszych wzrostach zaraz po niej. W tym momencie widać już, że schemat został w całości wypełniony – kiedy kurs funta szterlinga dociera wobec kursu polskiego złotego do poziomów oporowych wytyczanych z interwału czasowego D1. Spójrzmy w takim razie na parę GBPPLN z nieco niższego interwału czasowego – M30.


Kurs funta rośnie wobec złotego – para GBPPLN na wykresie M30

  • Kurs GBPPLN dociera do wyższych poziomów niż planowano – wypełniając strukturę,
  • Obecnie para oscyluje wokół poziomu 4,97 PLN,
  • Oczekuje się od pary dalszych wzrostów
  • Wcześniej jednak dobrze, aby para GBPPLN rozpoczęła chwilową konsolidację.

Funt szterling podczas ostatniego przeglądu miał wzrastać wobec kursu polskiego złotego. I faktycznie, para GBPPLN wykonała nieco ponad 40 pipsów podejścia – wcześniej jednak testując boxa, który wytyczany był jako miejsce do potencjalnej re-akumulacji pozycji długich. Para po wkroczeniu w boxa relatywnie szybko wykonała zwrot – wybijając jego górne ograniczenie i zaliczając target oznaczany podczas czwartkowej sesji. Był nim poziom 4,96 PLN, który stanowił bezpieczniejszą strefę dotarcia pary.

W ostatnich dniach kurs funta szterlinga umacniał się wobec reszty głównych walut światowych – jednak dobrze, aby w ciągu najbliższych sesji handlowych brytyjska waluta ustabilizowała swój kurs na obecnych poziomach wobec polskiego złotego. Mowa o zakresie 4,98 PLN – 4,96 PLN. Wówczas oznaczałoby to, że para ma ponownie potencjał do dalszych wzrostów, których celem może być nawet zakres 4,9890 PLN.

wykres Kurs funta GBPPLN M30 17.01.2020
Kurs funta GBPPLN M30 17.01.2020

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here