Naga MarketsTydzień zaczynamy ze słabszym dolarem w ślad za lepszymi nastrojami na globalnych rynkach. Doniesienia o utrzymujących się negatywnych statystykach COVID-19 są przesłaniane przez pozytywne informacje na temat szczepionek, a także nadzieje na ustalenia ws. pakietu fiskalnego.

Kurs dolara (USD) słabnie

Szczepionka Pfizer/BioNTech może być dopuszczona do obrotu w Wielkiej Brytanii nawet 1 grudnia, a w USA 10 dni później. Jednocześnie nadzór w USA zgodził się na masowe leczenie lekiem firmy Regeneron, który wykazuje dużą skuteczność przy poważniejszych przypadkach koronawirusa. Jednocześnie o wynikach swoich prac poinformowała firma AstraZeneca – skuteczność jej szczepionki to nieco ponad 70 proc., chociaż w zależności od dawkowania osiągany był też wynik 90 proc. Plusem jest możliwość jej przechowywania w zwykłej lodówce.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejne rządy zapowiadają też stopniowe znoszenie społecznych restrykcji, wyjątkiem są Niemcy, które zapowiedziały wstępnie, że obecne obostrzenia będą obowiązywać także w grudniu. We Francji lockdown ma być znoszony trzema etapami, pierwszy zacznie się już od 1 grudnia. Z kolei w Wielkiej Brytanii restrykcje mają zostać zniesione 2 grudnia.

W USA Demokraci są podobno bardziej skłonni do porozumienia z Republikanami w Senacie odnośnie pakietu fiskalnego w “okrojonej” wersji forsowanej przez senatorów. Według doniesień NYT ludzie Joe Bidena widzą rosnące ryzyko dużych problemów gospodarczych na początku przyszłego roku, jeżeli gospodarka nie dostanie żadnego wsparcia.

W Europie uwagę zwraca wątek dotyczący Brexitu. Według doniesień z obu stron porozumienie handlowe jest już prawie gotowe, a w jego prace osobiście zaangażował się premier Johnson, który nie wyklucza jeszcze rozmów na ten temat z szefową Komisji Europejskiej. Funt jest dzisiaj najmocniejszą waluta w przestrzeni G-10. Notowania GBPUSD wyraźnie wybiły się ponad ostatni listopadowy szczyt przy 1,3310.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here