Naga MarketsWtorek przynosi mieszany układ na rynkach – dolar jest generalnie słabszy w przestrzeni G-10 z wyjątkiem NZD, wobec którego minimalnie zyskuje (0,09 proc.). Najbardziej traci wobec jena (0,28 proc.), korony norweskiej (0,27 proc.), czy też funta (0,18 proc.) – w tym ostatnim przypadku pojawiają się plotki, jakoby Unia Europejska miała być gotowa na niestandardową umowę, tylko po to, aby uniknąć bezumownego Brexitu (The Telegraph). Z kolei The Sun twierdzi, że porozumienie może zostać zawarte już w przyszłym tygodniu (opinia szefa brytyjskich negocjatorów). Notowania GBPUSD powróciły ponad poziom 1,32.

Kurs dolara (USD) słabnie w przestrzeni G-10

Dolar z kolei zyskuje wobec tureckiej liry, ale i też walut naszego regionu (HUF 0,32 proc., PLN 0,31 proc,), oraz randa, peso, czy też rubla, czyli tych walut, które ostatnio były mocniejsze.

W tym wszystkim brakuje jednak wspólnego mianownika. Kontrakty na Wall Street są na płasko, po tym jak wczoraj indeksy zanotowały nieznaczne wzrosty wywołane informacjami nt. szczepionki od koncernu Moderna.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here