Notowania funta bronią wsparcia. GBP/PLN z perspektywą wzrostu do 5,1560 PLNCzwartkowa sesja dla kursu funta szterlinga wobec polskiego złotego może nadal stać pod znakiem dalszego nastawienia pro-wzrostowego. Patrząc na wykres H4 – D1 pary walutowej GBP/PLN nic nie wskazuje w tym układzie już na zagrożenie ze strony podaży, dlatego też kolejne godziny mogą faktycznie sprawić, że rynek dalej będzie kontynuował zależność wzrostową. Oznacza to, że szansa na przyatakowanie zakresu 5,15 PLN lub nieco wyższego zakresu podczas dzisiejszej sesji jest bardzo duża.

Finax
  • Kolejna sesja handlowa pokazuje tym razem wybronienie rynku przed spadkami
  • Kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego daje szansę na dalsze wzrosty
  • W tym momencie para walutowa GBP/PLN oscyluje na zakresie 5,12 PLN
  • Wszystko wskazuje na to, że szansa na wzrost do zakresu 5,15 PLN jest duża

Kurs funta szterlinga z możliwym atakiem zakresu 5,15 PLN – para GBP/PLN na wykresie H4

Rozpoczyna się właśnie czwartkowa sesja handlowa, podczas której to rynek funta szterlinga wobec polskiego złotego może wykazać w dalszym ciągu sygnały pro-wzrostowe oraz nastawienie na możliwość ataku górnych ograniczeń. Jeśli wszystko przebiegnie dobrze, wówczas można oczekiwać dziś nawet osiągnięcia strefy 5,15 PLN, która wydaje się być rozsądnym celem dla czwartkowej sesji. Wszystko jednak zależeć będzie od tego, jak rynek zachowa się zaraz po godzinie 09:00, kiedy rynek europejski wchodzi już na parkiet.

Negacją nastawienia pro-wzrostowego generalnie będzie dopiero wyłamanie zakresu 5,09 PLN na co w tym momencie bardzo mało wskazuje. Szansa na tego typu rozwój sytuacji jest bardzo mały – chyba, że same dane wpłyną jakoś mocniej na osłabienie funta.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 11.02.2021
Kurs funta GBPPLN H4 11.02.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here