Naga MarketsFresenius Medical Care (FME.DE na platformie xStation5) to jedna z największych niemieckich spółek z sektora medycznego. Firma wchodząca w skład indeksu DAX opublikowała dziś wyniki finansowe za II kwartał. Choć doszło do wyraźnej poprawy w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku, to notowaniom koncernu nie udało się przebić kluczowego oporu, co może oznaczać, że zostaną wznowione spadki.


Ceny akcji Fresenius Medical Care od swoich szczytów z połowy czerwca cofnęły się o 9 EUR. W efekcie po serii wzrostów kontynuowanych od sierpnia 2015 roku wytworzyła się formacja głowy i ramion, która sugeruje wyraźną korektę spadkową. Jej potencjalny sięga poziomu 71 EUR. Warto zaznaczyć, że pękła bariera w postaci 80,72 EUR, która tworzy podstawę tego układu, a w trakcie dzisiejszej sesji bykom nie udało się powrócić ponad ten poziom. Wtorkowa świeca posiada długi górny knot, co świadczy, że strona podażowa nie zamierza odpuszczać. Średnie kroczące (tutaj 50-, 75- oraz 150-okresowa) co prawda się jeszcze nie przecięły, ale solidarnie opadają, a to sugeruje, że obecna korekta może się przerodzić w trend spadkowy.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Koncern opublikował bardzo dobre wyniki kwartalne — przychody wzrosły o 11% r/r do poziomu 4,471 mld EUR. Z kolei zysk EBIT urósł o 2% r/r do 583 mln EUR, a marża operacyjna sięgnęła 13%. Rezultat w ostatniej z wymienionych kategorii mógłby być nawet większy, ale na przeszkodzie stanęły wyższe koszty pracownicze, obsługi długu oraz niekorzystne zmiany kursów walut.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here