Naga MarketsWtorek na krajowym rynku akcji przyniósł kontynuację wzrostów. Obroty znajdowały się na przyzwoitym poziomie i wyniosły 960 mln zł, z czego 616 mln zł przypadło na spółki z WIG20. Szeroki rynek zyskał prawie 1%, a prym wiodły największe spółki skupione w ramach polskiego indeksu blue-chipów wśród których zdecydowanie lepiej radziły sobie min. walory Alior Banku (+8,5%), PGE (+7,3%) oraz mBanku (+6,7%).

Szeroki rynek zyskał prawie 1%

Na drugim biegunie znalazły się min. akcje Play oraz KGHM, które odnotowały ponad 4% straty. Pod względem sektorowym najlepsze zachowanie charakteryzowało indeks WIG-Banki (+4,68%) oraz WIGEnergetyka (+4,44%). Kolejny dzień z rzędu ruch korekcyjny miał miejsce na indeksie sWIG80.

W krótkim terminie kluczowe będzie utrzymanie się go powyżej poziomu 14600 punktów. Pozytywne nastroje nie wpłynęły na zachowanie się inwestorów w Stanach Zjednoczonych, gdzie oba główne indeksy akcji (S&P500 i Nasdaq) odnotowały dzienne straty. Mocne spadki notowały przede wszystkich największe spółki technologiczne takie jak min. Microsoft (-2,34%), Facebook (-2,61%) i Apple (- 2,97%).

Wczoraj i dziś rano widoczna jest mocna korekta notowań złota, którego kwotowania spadły z powrotem poniżej 2000USD/uncję. Dzieje się to w otoczeniu aprecjacji amerykańskiego dolara – notowania pary EUR/USD znalazły się pod strefą 1,175.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Poranne zachowanie kontraktów terminowych na DAX i S&P500 nie napawa optymizmem. Te pierwsze, są kwotowane poniżej wczorajszego zamknięcia, a drugie w okolicach zera. Nie spodziewamy się zatem optymistycznego otwarcia rynku kasowego w Warszawie.

W kalendarzu makroekonomicznym warto dziś zwrócić uwagę na dane odnośnie inflacji konsumenckiej w USA za lipiec (prognoza na poziomie 1,2% r/r). O 16:00 zaplanowano natomiast wystąpienie szefa Fed z Bostonu – Erica Rosengren’a.

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here