Naga MarketsBanknoty euro oraz dolaryŚroda przynosi próby odbicia dolara w ślad za nieznaczną korektą na rynkach akcji, która ma miejsce po silnych wzrostach z wtorkowego wieczora – indeksy na Wall Street ustanowiły nowe, historyczne rekordy, a do pozytywnych informacji z ostatnich dni doszły spekulacje nt. nominacji Janet Yellen na szefową Departamentu Skarbu w nowej administracji USA.

Indeksy na Wall Street ustanowiły nowe, historyczne rekordy

Dzisiaj najsłabszą walutą w zestawieniach jest dolar australijski tracący 0,3 proc. wobec dolara amerykańskiego, po tym jak opublikowane kwartalne dane nt. zrealizowanych projektów konstrukcyjnych wypadły gorzej w III kwartale, co może odbić się na publikowanych w przyszłym tygodniu wyliczeniach dynamiki PKB. Nieznacznie traci dzisiaj też NZDUSD, który wczoraj był rekordowo silny po doniesieniach zmniejszających prawdopodobieństwo dalszych obniżek stóp procentowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Słabszy jest też dolar kanadyjski, chociaż ceny ropy naftowej idą w ostatnich dniach wyraźnie w górę. Po drugiej stronie najmocniejsze jest euro, chociaż zmiany są niewielkie, a notowania EURUSD flirtują z poziomem 1,19. Stabilny pozostaje funt w oczekiwaniu na informacje nt. nowej umowy handlowej, chociaż GBPUSD nie zdołał pokonać poniedziałkowego maksimum przy 1,3396.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here