Naga MarketsJerome Powell, gubernator Fed

W długo wyczekiwanym przez rynki wystąpieniu otwierającym sympozjum w Jackson Hole, szef FED zapowiedział rewizje założeń polityki monetarnej. Bank centralny będzie nadal dążył do osiągnięcia stanu maksymalnego zatrudnienia w gospodarce, ale i też będzie tolerował lekkie odchylenia inflacji od celu 2 proc. Zamiast sztywnego poziomu pojawiło się poprzedzające go słowo “średnio”, co tak naprawdę oznacza, że FED będzie mógł opóźnić normalizację polityki monetarnej.

Powell : kup plotki, sprzedaj fakty?

Pierwsza interpretacja rynków jest prosta – takie informacje szkodzą dolarowi i nakręcają kolejne spekulacje na rynkach akcji. Powell nie wspomniał dzisiaj o ryzyku powstawania baniek spekulacyjnych, co mogłoby stać się pretekstem do korekty. Ta jednak może się pojawić, gdyż szef FED tak naprawdę nie zaskoczył rynków czymś, czego by wcześniej nie wiedziały.

Wykres dzienny EURUSD

Notowania EURUSD szybko wyskoczyły do 1,19, ale teraz powróciły poniżej naruszonych okolic ważnego poziomu 1,1850. W przypadku FUS500 (S&P500) mamy wystrzał do 3490 pkt. i powrót w okolice 3470 pkt.

Wykres dzienny FUS500

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here