Naga MarketsBanknoty euro oraz dolaryOpublikowane po południu dane ISM dla przemysłu okazały się zaskakująco dobre. W październiku wskaźnik liczony dla przemysłu wzrósł aż do 59,3 pkt. z 55,4 pkt. – wyraźną poprawę odnotowało wiele jego składowych, w tym nowe zamówienia, które skoczyły do 67,9 pkt. z 60,2 pkt. To dowód na to, że ożywienie gospodarcze widoczne w III kwartale, ma szanse na kontynuację mimo trudnych warunków pandemicznych.

Dane ISM dla przemysłu okazały się zaskakująco dobre

Ale i też trzeba zaznaczyć, że USA nie zdecydowały się na tak mocne ograniczenia, jak to robi teraz Europa. Teraz interesujące będzie to, co pokaże listopad, a później grudzień – postępujący kontrast USA vs Europa (chociaż dzisiejsze PMI nie były takie złe), będzie wspierał dolara.

Wykres dzienny EURUSD

Na wykresie EURUSD przedpołudniowa próba odbicia została zgaszona. Mocne wsparcie to okolice 1,1611-14 bazujące na minimach z końca września. Wydaje się jednak, że kolejna próba odreagowania zostanie podjęta. Ale już niewykorzystana dzisiaj szansa każe ograniczyć zasięg potencjalnego odbicia do strefy 1,1695-1,1715, także w kontekście potencjalnej niepewności, jaką mogą nieść wybory prezydenckie w USA (noc z wtorku na środę).

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here