Naga MarketsBanknoty euro oraz dolaryPoczątek nowego tygodnia przynosi słabą passę amerykańskiego dolara. Wartość indeksu dolara spada poniżej 97 pkt., a notowania eurodolara pną się do okolic 1,1280. Amerykański dolar znajduje się głównie pod presją sytuacji związanej z pandemią Covid-19 w Stanach Zjednoczonych – to właśnie w tym kraju sytuacja jest obecnie najtrudniejsza.

USD znajduje się pod presją sytuacji związanej z pandemią Covid-19

Najwięcej uwagi przyciąga jednak sytuacja w Azji. Amerykański dolar wyraźnie osłabia się w relacji do chińskiego juana – notowania USD/CNH spadły już poniżej 7,03, co oznacza, że znalazły się one na najniższym poziomie od połowy marca br.

W relacji do dolara amerykańskiego zyskują także waluty antypodów. Notowania AUD/USD oscylują w okolicach 0,6960, a wartość kursu NZD/USD porusza się w rejonie 0,6540.

Tymczasem nastroje w Europie są mieszane. Dzisiejsze dane makro miały bowiem raczej neutralny wydźwięk. Informacje dotyczące sprzedaży detalicznej w strefie euro zaskoczyły pozytywnie, ale dane z niemieckiego przemysłu rozczarowały.

Notowania USD/CNH – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here