Naga MarketsNotowania euro (EUR/USD) coraz bliżej testu 1,17. Dolar nadal mocnyWątek związany z obostrzeniami, jakie może nieść ze sobą druga fala COVID-19, można tak naprawdę sprowadzić do dyskusji o tym, co jeszcze mogą zrobić decydenci dla podtrzymania koniunktury. Ostatnie ostrożniejsze reakcje na słowa szefa FED pokazały, że apetyt rynków może okazać się nadmierny, wobec tego, jakie są możliwości.

Kurs dolara: Czy Jerome Powell wpłynie na USD?

Dzisiaj Jerome Powell będzie zeznawał w Kongresie nt. perspektyw polityki monetarnej, oraz stanu gospodarki, ale nie jest jasne, czy to wesprze rynki. Inwestorzy chcieliby bardziej widzieć wsparcie po stronie fiskalnej, czy to w Europie (szybka implementacja pakietu ratunkowego, którego ramy zostały przyjęte na szczycie Unii Europejskiej w lipcu), czy w USA (od kilku tygodni trwają przepychanki wokół czwartego pakietu fiskalnego). W tym ostatnim przypadku jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, jak pozytywne skutki przyniosły działania podjęte wiosną. Nie jest jednak wykluczone, że ustaleń nie zobaczymy wcześniej, niż w listopadzie.

Kwestia nominacji nowego sędzi do Sądu Najwyższego (Donald Trump zapowiedział, że poda nazwisko kandydata do soboty) może jeszcze bardziej pokłócić ze sobą Republikanów i Demokratów, gdyż przecież Kongres musi wyrazić swoją akceptację. Ten wybór będzie szczególnie istotny, gdyż wtedy większość w Sądzie Najwyższym będzie konserwatywna (być może na lata, gdyż sędziowie są nominowani dożywotnio), zwłaszcza w sprawach światopoglądowych, gdzie polityczne różnice w obu obozach politycznych bywają duże.

Kurs euro: EUR/USD i test kluczowego wsparcia

Euro pozostaje pod presją za sprawą gorszych nastrojów na świecie, które wspierają dolara. Wspólnej walucie szkodzą jednak też sygnały płynące z EBC i obawy dotyczące tego, jak decydenci poradzą sobie z drugą falą pandemii. Technicznie po złamaniu wsparcia przy 1,1750, naturalnym staje się test kluczowej strefy 1,1690-1,1715. Przy czym prawdopodobieństwo jej naruszenia jest duże, a w perspektywie kolejnych tygodni realne staje się zejście w okolice ważnych wsparć z wiosny przy 1,15. Negatywne wskazania daje zwłaszcza dzienny oscylator RSI9.

Wykres dzienny EURUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here