Naga MarketsNotowania euro (EUR/PLN) testują 4,45Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi nieco mocniejszego dolara oraz brak istotniejszych zmian na PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4613 PLN za euro, 3,7688 PLN za dolara amerykańskiego, 4,1334 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9826 PLN w relacji do funta szterlinga.

Inwestorzy coraz bardziej ostrożni

Ostatnie godziny obrotu na rynkach przyniosły lekką korektę spadkową. Ograniczone reakcje na doniesienia Moderny ( i wczoraj Pfizera) sygnalizowały ostrożność w podejmowaniu działań przez inwestorów. W konsekwencji lekki płytki ruch korygujący wydaje się zasadny. W szerszym ujęciu wydaje się jednak iż doszło do zmiany długoterminowych założeń. Spadki na Wall St. podbiły nieco dolara wobec euro. Trudno jednak zauważyć istotniejszą reakcję na PLN. EUR/PLN w dalszym ciągu konsoliduje nad 4,45 PLN.

W trakcie dzisiejszej sesji GUS opublikuje dane dot. zatrudnienia (oczek. -1,1%) i wynagrodzeń (+4,6%) za październik. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się wystąpieniu Lagarde (EBC) oraz decyzji dot. stóp procentowych w Turcji.

Z rynkowego punktu widzenia nie doszło do zmiany układów technicznych wokół PLN – w dalszym scenariuszem bazowym pozostaje konsolidacja.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here