Naga MarketsNotowania euro (EUR/PLN) stabilizują się w okolicach 4,49Początek listopada był łaskawy dla polskiego złotego. Po gwałtownych przecenach pod koniec października, wartość indeksu BOSSAPLN w kilka dni odrobiła straty z kilku tygodni. Jeszcze na początku poprzedniego tygodnia indeks BOSSAPLN oscylował w okolicach 85 pkt., podczas gdy dzisiaj rano przekracza 88 pkt. To najwyższy poziom tego agregatu od 13 października, czyli od prawie miesiąca.

Miniony tydzień z pewnością był specyficzny na rynkach finansowych. Walka o fotel prezydenta USA do końca była bowiem zacięta. Rosnące z dnia na dzień szanse na wygraną Joe Bidena – i jego ostateczne zwycięstwo – wywołały na rynku powrót do nastawienia risk-on. Wydaje się bowiem pewne, że nowy prezydent będzie zwolennikiem utrzymywania niskich stóp procentowych i wprowadzania programów stymulacyjnych w USA. Te prognozy sprawiły, że wartość USD wyraźnie spadła, a waluty EM, takie jak polski złoty, umocniły się istotnie.

Notowania USD/PLN dzisiaj – przynajmniej na razie – nie kontynuują już jednak spektakularnej zniżki z poprzedniego tygodnia. Wartość tej pary walutowej ustabilizowała się w okolicach piątkowego zamknięcia, czyli przy poziomie 3,78.

Także notowania EUR/PLN dzisiaj co prawda już istotnie nie spadają, ale niewielka presja na zniżkę nadal istnieje, notowania tego kursu stabilizują się w okolicach 4,49.

W kalendarzu danych makro dla Polski jest dzisiaj pusto, co sprawia, że inwestorzy raczej będą się koncentrować na licznych wypowiedziach przedstawicieli banków centralnych (Fed, EBC, BoE), dalszych spekulacjach na temat przyszłości gospodarki USA oraz oczywiście największego obecnie problemu na światowym rynku, czyli pandemii.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here