Naga MarketsNotowania EUR/USD zbliżyły się dzisiaj w okolice dołka z sierpnia przy 1,1663Fala awersji do ryzyka napędzana rosnącymi rentownościami obligacji, oraz obawami o wpływ rekordowych cen ropy i gazu na światowych rynkach, przekłada się w środę na wyraźną korektę na rynkach akcji, oraz zwyżki notowań dolara. Amerykańska waluta zyskuje na szerokim rynku, najbardziej wobec walut rynków EM (real, rand, peso), ale i też dość słabo wypada funt, korona norweska, czy też waluty skandynawskie.

Kurs EUR/USD odnotował dzisiaj spadek

To waluty z tzw. wysoką betą, czyli wrażliwością na ryzyko. Na nastroje wpływają też ostatnie doniesienia o przepychankach w Kongresie pomiędzy Demokratami, a Republikanami, które mogą skutkować technicznym shutdownem (zamknięciem instytucji finansowych). Nadal niejasne są też losy chińskiej spółki Evergrande, chociaż ostatnio nieco spadła z nagłówków depesz agencyjnych.Po południu opublikowane zostały słabsze dane dotyczące indeksu zaufania konsumentów Conference Board, który spadł we wrześniu do 109,3 pkt. wobec spodziewanego podbicia do 114,5 pkt. – wpływ na to miało pogorszenie subindeksu przyszłych perspektyw, co może sygnalizować niepewność konsumentów mimo ustabilizowania się sytuacji wokół Delty. Agencje opublikowały też słowa szefa FED, który zeznawał w Senacie nt. stanu gospodarki i perspektyw polityki monetarnej.

Uwagę zwróciło sformułowanie, że gospodarka jest daleka od stanu pełnego zatrudnienia, co może zapowiadać mocny opór obozu „gołębi” co do ewentualnej podwyżki stóp procentowych w końcu 2022 r.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Notowania EURUSD zbliżyły się dzisiaj w okolice dołka z sierpnia (1,1663), ale ich nie przetestowały (minimum 1,1667). Dopóki na rynkach będzie widoczna presja na dalsze zwyżki rentowności obligacji, a na giełdach będzie widoczna ucieczka od ryzyka, to trudno oczekiwać na jakiś przełom. Złamanie 1,1663 i zejście w okolice mocnego wsparcia przy 1,16 może stać się realnym scenariuszem.

Wykres dzienny NZDUSD
Wykres dzienny NZDUSD

Jedną ze słabszych walut jest dzisiaj NZD. Na wykresie NZDUSD widać, że wkroczyliśmy do ważnej strefy wsparcia 0,6940-70, która może doprowadzić do wyhamowania przeceny. Nie zapominajmy, że rynek może nadal rozgrywać podwyżkę stóp przez RBNZ w październiku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kernel giełda | kurs lewa sprzedaż | polenergia giełda | kontrakty cfd | aktualny kurs euro | ceny ropy wti | celon kurs akcji |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

invest

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here