Naga Markets

Notowania EUR/USD wzrosły do poziomu 1,076Euro może mieć wsparcie w nieco lepszych odczytach wskaźników koniunktury w strefie euro (w maju 105 pkt.), oraz napływających cząstkowych danych nt. inflacji z niemieckich landów (oficjalne dane poznamy o godz. 14:00). Czy to jednak wystarczy do tego, aby pokonać ważne opory przy 1,0780 i 1,0800?

USD/JPY oscyluję w okolicach 127,27

Do tego potrzebne byłoby istotniejsze osłabienie dolara, a tymczasem dzisiaj rynek kasowy na Wall Street nie pracuje i tym samym optymizm widoczny obecnie na kontraktach futures na amerykańskie indeksy, może być w krótkim terminie ulotny.EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

W przypadku dziennego EURUSD warto będzie śledzić sytuację na dziennym oscylatorze RSI9, złamanie linii trendu wzrostowego byłoby sygnałem, że rejon 1,08 na razie pozostanie niepokonany.

Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPY

Szef Banku Japonii dal dzisiaj do zrozumienia, że ostatnia słabość jena nie będzie miała wpływu na politykę prowadzoną przez bank centralny. Oznacza to nie mniej ni więcej, jak to, że BOJ nie będzie ulegał presji i jako jedyny z G-10 pozostanie w klimacie ultra-gołębiej polityki monetarnej. A to przepis na dalszą słabość jena na wielu układach, nie tylko z dolarem.

Na wykresie USDJPY szykujemy się pod wybicie górą z formacji kanału spadkowego. Wsparciem dla tego scenariusza może być perspektywa utrzymywania się nadal dość dużej różnicy w zachowaniu się rentowności obligacji amerykańskich i japońskich na fali oczekiwań wobec działań BOJ/FED.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony islandzkiej sprzedaż | notowania biomed | jsw notowania | długoterminowa prognoza kursu hrywny | pekao akcje kupno | kurs rubla kantor | pzu notowania |

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here