Naga Markets

Notowania EUR/USD pozostaną w zakresie 0,99-1,01 - prognozuje INGEkonomiści z ING wątpią, aby dodatkowe 25 punktów bazowych zacieśnienia Europejskiego Banku Centralnego tej jesieni miało duży wpływ na notowania EUR/USD. Zdaniem analityków banku, para ma pozostać w zakresie 0,99-1,01. Okolice parytetu przez dłuższy okres czasu pozostaną istotną strefą wsparcia, jednak po stronie euro jest zbyt dużo ryzyk aby kurs miał mocniej odbić.

Konsolidacja lub ruch boczny na jesieni

Autorzy raportu wskazują przede wszystkim na zbliżającą się zimę. Ich zdaniem, już późną jesienią, kiedy rozpocznie się sezon grzewczy, mogą pojawić się w Europie problemy z zaopatrzeniem w gaz lub jego ceny będą tak wysokie, że może odbić się to na notowaniach partii politycznych. Jest to element ryzyka, szczególnie w silnie zadłużonych krajach południa.Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

„Rynki wyceniają teraz łącznie 130 pb podwyżki do październikowego i łącznie 167 pb do końca roku. Jednak niedawne zawężenie dwuletnich spreadów swap mogło dobiegać do końca, a odwrócenie trendu – jeśli EBC nie zastosuje się do tych nowych jastrzębich cen – może doprowadzić EUR/USD do nowych minimów” – piszą analitycy.

eurusd

Prognoza na najbliższe miesiące zakłada więc oscylowanie kursu EUR/USD między wsparciem 0,99 a oporem 1,01. Tendencja pozostanie spadkowa i jeżeli fundamenty, które obecnie są niekorzystne dla euro, nie ulegną zmianie, kurs może mieć skłonność do dalszych spadków.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here