Naga MarketsNotowania EUR/USD powróciły do spadku. Ważne wsparcia pękły też na GBP/USDLepsze dane o cotygodniowym bezrobociu, jakie poznaliśmy o godz. 14:30 zostały potraktowane jako element układanki mogącej zapowiadać scenariusz taperingu podczas wrześniowego posiedzenia FED.

Notowania EUR/USD ponownie spadają

Spadek liczby zasiłków to 29 tys. do 348 tys. (oczekiwano 364 tys.), ale od pewnego czasu ważniejsze stają się dane nt. osób kontynuujących jego pobieranie – tu mamy kolejny spadek, tym razem o 79 tys. do 2.820 tys. Rynek traktuje to jako sygnał powrotów na rynek pracy po tym jak wygasły socjalne wsparcia hojnie fundowane przez polityków na wiosnę. Nie ma wątpliwości, że sierpniowe payrolle będą kluczową publikacją przed wrześniowym posiedzeniem FED.Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Notowania EURUSD po zaliczeniu ruchu powrotnego w okolice poziomu 1,17, który został wcześniej złamany, powróciły do spadku. Scenariusz pompowania dolarowego balona przed przyszłotygodniowym Jackson Hole pozostaje aktualny, wsparcie to rejon 1,16.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Ważne wsparcia pękły ostatnio też na GBPUSD – ostatnie przy 1,3669. To może oznaczać ruch w rejon lipcowego dołka przy 1,3571 i dalej niegdyś kluczowego poziomu 1,3512 (szczytu z grudnia 2019 r.).

Wykres dzienny USDNOK
Wykres dzienny USDNOK

Informacje z Norges Banku nie uchroniły dzisiaj przed przeceną korony norweskiej. Po zakończonym spotkaniu przyznano, że scenariusz wrześniowej podwyżki stóp procentowych pozostaje aktualny. Korona jest jednak walut bardziej wrażliwych na ryzyko, a dodatkowo szkodzi jej sytuacja na rynku surowców. Technicznie coraz bliżej nam do lipcowego szczytu w rejonie 9,10.

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here