Naga MarketsKurs euro w zakresie 1,23-1,25 USD w II poł. roku, a kurs dolara spadnie do 1,20 CAD do końca 2021 r.Ekonomiści z Narodowego Banku Kanady opublikowali swoje przemyślenia na temat kursu euro (EUR/USD) oraz dolara (USD/CAD). Eurodolar może się umacniać według nich w drugiej połowie obecnego roku, przy założeniu braku dalszych cięć stóp procentowych przez EBC. Umacniać ma się także dolar kanadyjski w stosunku do greenbacka.

  • Pierwszy kwartał może być słabszy dla euro
  • NBC spodziewa się aprecjacji EUR w drugiej połowie roku
  • Słabość dolara kanadyjskiego prawdopodobnie będzie przejściowa

Kurs euro w górę, w II połowie roku

– Kurs euro rozpoczął luty z pewną słabością po tym, jak miesiąc wcześniej dotknął 32-miesięcznego maksimum na poziomie 1,23 USD – zauważa NBC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ekonomiści z Narodowego Banku Kanady uważają, że para walutowa EUR/USD w drugiej połowie roku będzie się poruszać w 1,23 – 1,25.

– Euro prawdopodobnie będzie słabsze w pierwszym kwartale roku, biorąc pod uwagę osłabienie światowej gospodarki (szeroko zakrojony wzrost dolara) i wypowiedzi bankierów centralnych – prognozuje NBC.

– Spodziewamy się pewnej aprecjacji euro w drugim i trzecim kwartale 2021 r. ze względu na ożywienie gospodarcze (koniec drugiej fali, szczepionki itp.) – dodał Bank.

Kurs dolara (USD/CAD) w kierunku 1,20 do końca roku

Ekonomiści z Narodowego Banku Kanady nadal dostrzegają niewielkie osłabienie CAD do marca, po czym w II kwartale umocnienie w wyniku zmniejszania ilościowego luzowania przez Bank Kanady (BoC) oraz wyższych cen surowców. Cel dla USD/CAD na koniec 2021 roku pozostaje na poziomie 1,20.

– Słabość dolara kanadyjskiego prawdopodobnie będzie przejściowa. PKB może rozczarować w nadchodzących miesiącach w wyniku niedawnych przestojów narzuconych przez rząd i krótkoterminowych przerw w dostępności szczepionek. Należy jednak zauważyć, że kanadyjska gospodarka nie ucierpiała bardziej niż inne gospodarki w wyniku pandemii, a programy zachęcające ludzi do pozostania na rynku pracy działały jak dotąd dość dobrze – zauważa NBC.

fpmarkets

Analitycy odnieśli się luzowania ilościowego Banku Kanady, które jest znacznie bardziej agresywne jeśli chodzi o udział w PKB niż program Rezerwy Federalnej.
– Troska o stabilność finansową przemawiałaby za zmniejszeniem luzowania ilościowego w nadchodzących miesiącach (kwiecień lub maj), oczywiście pod warunkiem, że gospodarka światowa nadal będzie się ożywiać. Takie posunięcie zapewniłoby pewne wsparcie dla wyceny dolara kanadyjskiego – uważa NBC.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: internetowy kurs funta | zł kurs | s&p500 | złotówka | prognoza dla dolara | akcje giełdowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here