Naga MarketsNotowania EUR/USD lekko schodzą poniżej 1,12. Dolar wciąż się umacniaO ile rano sytuacja wokół dolara była mieszana, a poza wyraźniej taniejącym NZD, zmiany ogólnie nie były duże, to po południu amerykańska waluta zyskuje już wyraźniej i to na szerokim rynku. Co ciekawe dane makro, które dzisiaj poznaliśmy były mieszane (drugi odczyt PKB przyniósł zanualizowaną wartość na poziomie 2,1 proc., a indeks nastrojów konsumenckich Michigan na koniec listopada wypadł gorzej), to rynek zwrócił uwagę na zgodne z szacunkami wskaźniki inflacyjne PCE, oraz poprawiającą się sytuację na rynku pracy (cotygodniowe bezrobocie poniżej 200 tys. wniosków).

Kurs dolara nieustannie pokazuje swoją siłę

Inwestorzy zdają się dalej podbijać zakłady o to, że FED dokona znaczącego przyspieszenia w normalizacji polityki pieniężnej w nadchodzących miesiącach, co być może da preteksty do mocniejszego rozczarowania po posiedzeniu FED w połowie grudnia. Pytanie, czy publikowane dzisiaj wieczorem (godz. 20:00) zapiski z posiedzenia FED, nieco odwrócą dzisiejsze zwyżki dolara. Zobaczymy.Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Notowania EURUSD lekko schodzą poniżej 1,12. Emocje wokół wspólnej waluty podbijają spekulacje o możliwych kolejnych restrykcjach w związku z pandemią COVID w Europie. Ale mimo tego fakty dynamika spadków zdaje się hamować. Warto będzie obserwować EURUSD dzisiaj wieczorem – powrót ponad 1,1225-30 może inicjować nieco większą korektę. Jutro Święto Dziękczynienia, a w piątek udział Amerykanów w handlu będzie symboliczny, więc być może nie będzie miał kto kupować dolarów?

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Notowania kabla nie zdołały wybronić wsparcia przy 1,3350. Funtowi nie pomogły plotki ze źródeł unijnych, że negocjacje ws, protokołu irlandzkiego mogą przeciągnąć się na przyszły rok, oraz komentarz członka Banku Anglii (Teneyro), który dał do zrozumienia, że nie trzeba się aż tak śpieszyć z podwyżką stóp.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here