Naga Markets

Notowania EUR/USD - kto korzysta na zmianach nastroju?Notowania euro zostały wsparte spekulacjami Bloomberga, które de facto stawiają pod znakiem zapytania wiarygodność przekazu szefowej ECB, Christine Lagarde. Przypomnijmy – kolejny ruch na stopach o 75 punktów baz., oraz wdrożenie programu QT nadal mogą być jako opcje na stole do dyskusji w razie koniecznej reakcji na wysoką inflację – tak przekazały źródła związane z ECB.

Kurs EUR/USD z szansą na większe odbicie?

Druga kwestia istotna dla EUR/USD dzisiaj, to widoczna na szerokim rynku słabość amerykańskiej waluty. Tu można powiedzieć, że inwestorzy znudzili się dolarem, gdyż w temacie działań FED nie pojawiło się nic nowego (“jastrzębi” przekaz stał się nudny i przewidywalny).Technicznie EUR/USD oparł się dzisiaj o linię trendu spadkowego, która pozostaje istotna od lutego b.r. Czy uda mu się ją sforsować? Nie jest to niemożliwe, ale może być dość trudne i wymagać czasu. Ważnym punktem kalendarza w najbliższych dniach będzie inflacja CPI we wtorek z USA. Reakcja na ten odczyt może dać ciekawe wnioski, jak może wyglądać rynek EUR/USD przed posiedzeniem FED zaplanowanym na 21 września.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość złotego | neuca akcje rekomendacje | dax indeks | cd projekt akcje kupno | eurpln stooq | kurs forinta | usd |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułS&P 500 broni poziomów 4 000 pkt. FED podniesie stopy o 75 pb?
Następny artykułEthereum rośnie przed the Merge. Bitcoin gwałtownie odbija od strefy wsparcia
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here