Naga Markets

Notowania EUR/PLN znajdują się obecnie na poziomie 4,597 złPiątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi zauważalne zniżki eurodolara oraz potencjał korekty spadkowej na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,6035 PLN za euro, 4,3273 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,4211 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4101 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 6,938% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego wobec dolara amerykańskiego wynosi 4,32

Wydarzeniem ostatnich godzin na rynku PLN była bez wątpienia konferencja prezesa NBP. Po tym jak część rynku doszukała się w komunikacie RPP sygnałów dot. ewentualnego wyhamowania cyklu a nawet przerwy otrzymaliśmy relatywnie gołębi sygnał od samego prezesa NBP.Cykl trwa jednak pojawiła się sugestia możliwych obniżek stóp w IV 23′. Dodatkowo pojawiły się liczne nawiązania do końca cyklu podwyżek, co w zasadzie jest zgodne z wyhamowaniem na Węgrzech i w Czechach.

Przypomnijmy, iż 9ta podwyżka stóp ustanowiła stopę referencyjną na poziomie 6%. Lekką zniżką zareagował złoty i sektor bankowy na GPW. Dodatkowo w kolejnych godzinach byliśmy świadkami powrotu układu risk-off na szerokim rynku co przyniosły wzrost wyceny dolara i przeceniło indeksy. EBC specjalnie nie zaskoczył, a inwestorzy czekają na dzisiejsze dane dot. inflacji z USA, które mogą umocować Fed do bardziej agresywnego stanowiska.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. NBP opublikuje minutes z ostatniego posiedzenia, MF przeprowadzi aukcję zamiany. Wspomniany wyżej odczyt inflacji z USA będzie miał miejsce o 14:30, gdzie rynek spodziewa się odczytu 8,3% r/r.

eur

Z rynkowego punktu widzenia kreuje nam się układ lekkiej korekty na PLN – mocniejszy dolar nie sprzyja walutom EM, a lokalnie otrzymaliśmy sugestie końca cyklu podwyżek i relatywnie gołębie sygnały ze strony prezesa NBP.

Autor poleca również:

NED

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania lpp | zloty online | aktualny kurs hrywny | grupa lotos akcje | aktualny kurs korony czeskiej | notowania ropy wti | kurs intercars |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here