Naga Markets

Notowania EUR/GBP zyskuje przed ogłoszeniem nowego premiera  Europejskie indeksy, jak również EURUSD są dziś w centrum uwagi. Gazprom ogłosił w piątek, że bezterminowo wstrzyma dostawy gazu do Europy przez gazociąg Nord Stream I, co wywołało potężne spadki na europejskich giełdach.

Kurs EUR/GBP w oczekiwaniu na nowego premiera Wielkiej Brytanii

Ze względu na to, że ogłoszenie trafiło do inwestorów po zamknięciu europejskich rynków kasowych, spadki na rynkach kasowych widać w dzisiejszych notowaniach. EURUSD spadł poniżej 0.99 po raz pierwszy od 2 dekad, jednak później udało się odrobić nieco strat.Inwestorzy powinni zwrócić dzisiaj uwagę również na EURGBP, gdyż tuż po 13 spodziewane jest ujawnienie nazwiska nowego premiera Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia wyników głosowania na lidera brytyjskiej Partii Konserwatywnej oczekuje się o godzinie 13:30, a nowy lider Konserwatystów zostanie również nowym premierem Wielkiej Brytanii. Dwaj pretendenci to Rishi Sunak, kanclerz skarbu w gabinecie Borisa Johnsona oraz Liz Truss, minister spraw zagranicznych w gabinecie Johnsona.

Źródło: xStation5
Źródło: xStation5

Truss jest postrzegana jako faworytka do zostanie nowym premierem, ponieważ jest ona postrzegana jako bardziej „jastrzębi” kandydat niż Sunak i zwolennik zacieśnienia polityki monetarnej. Jej zwycięstwo może być pozytywne dla GBP. Jednakże, ponieważ jest ona faworytką, jej zwycięstwo może być już w pewnym stopniu wycenione przez rynek.

Spoglądając na wykres EURGBP na interwale D1 widzimy, że para walczy o wybicie ponad obszar oporu 0.8650, który w ostatnich kilkunastu miesiącach kilkukrotnie zatrzymywał ruchy wzrostowe. Wybicie powyżej otworzyłoby drogę do testu oporu 0.8720. Jeśli jednak wyniki głosowania na lidera Konserwatystów okażą się pozytywne dla GBP, może dojść do kolejnego cofnięcia z okolic 0,8650. W takim scenariuszu obszar 0.8575 jest krótkoterminowym wsparciem, które należy obserwować.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pko akcje kupno | notowania pgnig | giełda celon pharma | kruk notowania | długoterminowa prognoza kursu dolara | bitcoin era opinie | usdpln |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here