Naga MarketsNotowania EUR/GBP w kierunku 0,83? Bank Anglii zaskoczył rynkiKurs funta w rezultacie wczorajszej decyzji Banku Anglii odrobił niemal całość strat z poprzednich dni obecnego tygodnia. Dziś jednak para walutowa GBP/USD ponownie się osuwa. Zobaczmy, jak analitycy dużych banków zapatrują się na GBP w stosunku do euro i dolara.

Jastrzębie zaskoczenie ze strony Banku Anglii

ING zwraca uwagę na jastrzębie zaskoczenie ze strony BoE. Po pierwsze, politycy przyznali, że niektóre z ostatnich wydarzeń wzmocniły argumenty za „umiarkowanym zaostrzeniem”. Kolejna kwestia odnosi się do inflacji, której szczyt widzą teraz powyżej 4%. Ostatnie i nie mniej ważnej to, że dwóch członków głosowało przeciwko utrzymaniu celu skupu obligacji bez zmian.Skutkiem powyższego był wzrost spekulacji na temat wcześniejszego zaostrzenia polityki pieniężnej, a podwyżka stóp o 15 pb w lutym 2022 r. jest już prawie w pełni uwzględniona w cenach, zauważa ING.

Odnośnie kursu funta w relacji do dolara, Karen Jones z Commerzbank wskazuje na odbicie, gdzie opór stanowić może strefa przy 1,3726/34. Ważniejszy obszar oporu widoczny jest natomiast przy 1,3893/1,3914.

Gdyby jednak niedźwiedzie wróciły na GBP/USD, to wybicie dołków przy 1,3571/57 odsłoniłoby minima ze stycznia 2009 roku przy 1,3504, wskazuje Jones. 

fpmarkets

Kurs funta (EUR/GBP) oczami SEB i Commerzbank

Karen Jones opublikowała również analizę dla pary walutowej EUR/GBP. Oczekuje, że notowania będą poruszać się w zakresie ze wsparciem przy 0,8505/00 i oporem w okolicach 0,8615/20. Wybicie w górę odsłoniłoby 200-dniową średnią oraz lipcowy szczyt przy 0,8671.

Sprawdź kurs euro do funta (EUR/GBP) na wykresie w czasie rzeczywistym:

invest

Źródło: Tradingview.com

Z kolei analitycy SEB skłaniają się ku shortom na parze walutowej EUR/GBP zakładając ruch w kierunku 0,83. Uznają jednak, że ich założenie było błędne po wybiciu ponad poziom 0,8650.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotówki | ranking giełd kryptowalut | gpw pkp cargo | dzisiejszy kurs forinta | bitcoin aktualności | mrc akcje | rubel kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here