Naga MarketsNotowania EUR/GBP spadną do 0,83 w ciągu 12 miesięcy. Danske stawia na funtaAnalitycy Danske Bank stawiają na umocnienie funta w stosunku do euro. Ich zdaniem para walutowa EUR/GBP spadnie nieznacznie na przestrzeni najbliższego roku, podczas gdy konsensus zakłada równowagę sił.

Funt może liczyć na umocnienie w środowisku pozytywnym dla USD

Danske oczekuje kontynuacji ożywienia gospodarczego w Wielkiej Brytanii, chociaż wartiant delta koronawirusa stwarza niepewność odnośnie perspektyw. Kolejne zagrożenia stanowią wąskie gardła, które intensywnie atakują UK, również w związku z Brexitem.Ekonomiści spodziewają się dalszego wzrostu i tak już wysokiej inflacji z uwagi na rosnące ceny energii. Jeśli chodzi o politykę pieniężną, tu oczekiwania pokładane są w jej zacieśnianiu. Program luzowania ilościowego może zostać zakończony jeszcze w tym roku, a w przyszłym Danske stawia na 2 podwyżki stóp procentowych.

— Uderzenie w globalne nastroje ryzyka może trafić w funta szterlinga. W przypadku, gdy Bank Anglii zachowa akomodacyjną politykę pieniężną przez okres dłuższy niż obecnie oczekiwano, GBP również może ucierpieć. Zagrożeniem są także napięcia między UE a Zjednoczonym Królestwem – zauważa Danske.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Sprawdź kurs euro do funta (EUR/GBP) na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

Analitycy wskazują, że para walutowa EUR/GBP od ostatniej aktualizacji spadła do poziomu 0,85, co było zgodne z ich oczekiwaniami. Danske Bank nadal utrzymuje byczy pogląd na GBP, gdyż funt zwykle zyskuje w środowisku „pozytywny dla USD”.

invest

Prognoza na najbliższe 3 i 6 miesięcy zakłada poziom 0,84 na EUR/GBP. W perspektywie roku oczekiwany jest spadek do 0,83.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here