Naga Markets
Notowania ethereum w ważnym momencie, próbują przebić krótkoterminowy opórDruga największa kryptowaluta, Ethereum ponownie odbiła się od wsparcia w okolicach 1560 USD, a sentyment wokół kryptowalut poprawia się przed nadchodzącym weekendem co może zwiastować powrót wysokiej zmienności w najbliższych godzinach.

Ethereum i Bitcoin walczą o kontynuację wzrostów

Rynki oczekują na słaby raport NFP z amerykańskiej gospodarki, który mógłby skłonić Rezerwę Federalną do wciśnięcia hamulca w kolejnych podwyżkach stóp procentowych. Publikacja danych będzie mieć miejsce o 14:30 czasu polskiego i może spowodować skok zmienności cen zarówno na kontraktach indeksowych jak i rynku kryptowalut.

Bitcoin dziś ponownie wzbił się powyżej 23 000 USD, kupujący pokazali siłę wyciągając ‘króla kryptowalut w górę z wczorajszych opresji. Cena BTC niebezpiecznie zbliżała się do 200 sesyjnej średniej na interwale tygodniowym.Największe zainteresowanie rynku wzbudza wciąż Ethereum, deweloperzy są w trakcie prac w sieci testowej Goerli. Rozpoczęte przez twórców testy Ethereum będą ostatecznymi przed oficjalnym przejściem kryptowaluty do wersji 2.0, które zaplanowane zostało na 19 września tego roku.

Raport analityków Bloomberg Intelligence wskazuje, że po przejściu Ethereum do ekologicznej wersji 2.0 kryptowalutą mogą zainteresować się instytucje. Dodatkowo Ethereum bije Bitcoina pod względem aktywnych użytkowników, adresów oraz dziennego wolumenu transferowanego do sieci.

Analitycy wskazali też, że kryptowaluty w przyszłości mogą iść drogą ‘ETF-ów’ co oznaczałoby intensyfikację prac regulatorów. Potencjalnie takim rozwiązaniem mógłby zainteresować budujący swoją pozycję w świecie kryptowalut największy fundusz zarządzający aktywami, BlackRock – dostawca funduszy ETF znanych jako ‘iShares’.

Etherneum Average Transaction Fee
Etherneum Average Transaction Fee. Źródło: KAIKO, Etherscan

Opłaty za transakcje w sieci Ethereum spadły i zbliżyły się do poziomów 3 USD, widzianych ostatnim razem w grudniu 2020 roku. Spadek cen ‘gas fees’ jest ulgą dla sieci, której wielokrotnie ciążyły wysokie ceny transakcji. Wysokie opłaty ograniczały adopcję ETH i powstrzymywały rosnącą popularność tokenów NFT oraz De-Fi, które postrzegane było jako ‘drogie’ i niekonkurencyjne na tle innych usług finansowych. Docelowo średnie opłaty za transakcję mają spaść znacznie poniżej obecnych poziomów.

Wykres Ethereum, interwał H4. Źródło: xStation 5
Wykres Ethereum, interwał H4. Źródło: xStation 5

Druga największa kryptowaluta próbuje trwale przebić krótkoterminowy opór w okolicach 1650 USD. Wyjście powyżej tej granicy może zwiastować kolejną falę wzrostów. Na wykresie widzimy formację podwójnego dna utworzoną w dniach 2 i 4 sierpnia. Wczoraj spadki wyhamowały ponownie przy 1560 USD gdzie pojawiał się silny popyt.

Kanał w którym porusza się cena wyznacza 38,2 i 21,6 zniesienie Fibonacciego, które przebiega pomiędzy 1560 USD a 1650 USD. Wyjście powyżej 1650 USD może oznaczać kontynuację rajdu. Cena Etheru znajduje się w trendzie spadkowym od połowy lipca 2022 roku i utrzymuje linię trendu. Jednocześnie mocny raport NFP może wskazywać na spadki wycen ryzykownych aktywów.

NED

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: intercars notowania | giełda selvita | giełda polenergia | pkp cargo akcje rekomendacje | dji index | kurs lewa | kurs jena do złotówki |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here