Naga Markets

Notowania ETH/USD znajdują się na poziomie 1831,17 dolarówOstatnie reakcje cenowe rynku kryptowalut wskazywały na prawdopodobne szersze odreagowanie, paliwa dodały mu optymistyczne prognozy Bitcoina przedstawione przez analityków JP Morgan i informacje o kolejnym funduszu Andressen&Horotwitz szukającym okazji na spadkach sektora. Tymczasem Bitcoin ponownie osunął się poniżej 30 000 USD w obliczu wczorajszego osłabienia indeksów w USA. Czy byki zdołają utrzymać rajd?

Bitcoin ponownie osunął się poniżej 30 000 USD

Bitcoin spadał na relatywnie dużym wolumenie i nie zdołał utrzymać się powyżej 32 000 USD co świadczy o wciąż aktywnej podaży w kluczowych strefach. Giełda Binance zamierza wykorzystać spadki i deklaruje stworzenie funduszu o wartości 500 mln USD, którego zadaniem będzie inwestycja w Web3 czyli szeroko dyskutowaną ewolucję internetu.CEO funduszu należącego do znanego miliardera i spekulanta Georga Sorosa, Dawn Fitzpatrick stwierdziła, że rynek kryptowalut zostanie na dłużej w świecie finansów i nie jest to wyłącznie krótkoterminowa moda. Jednocześnie zarządzająca funduszem wskazała, że Ethereum może mieć przed sobą ciekawsze perspektywy rozwoju w porównaniu do Bitcoina. Dodała jednak, że szerszy wpływ wojny na Ukrainie na rynki wciąż jest olbrzymi, a ryzyko recesji wysokie – zwłaszcza w Europie.

Najwięcej ponownie traciły altcoiny, w tym Cardano które wymazało część dynamicznych wzrostów z ostatnich dni. Również Ethereum nie zdołało utrzymać wycen powyżej 2000 USD i  ponownie osunęło się w okolice 1850 USD. W ostatnim czasie potężnie straciła też Solana, której blockchain został wstrzymany na 4 godziny ze względu na zapychanie się sieci. Obecnie wyceny projektów próbują odreagować dynamiczne spadki.

Popularny wskaźnik RSI dla Ethereum znajduje się na atrakcyjnych dla kupujących poziomach, podobnych do tych z  2020 gdy Bitcoin znajdował się tuż przed halvingiem. Potencjalnie może to przemawiać na korzyść byków zwłaszcza w obliczu potwierdzonego przez czołowych deweloperów Ethereum i samego Vitalika Buterina olbrzymiego halvingu i ‘bomby trudności’ Ethereum w sierpniu.

Planowany ‘the merge’ ma szansę zmniejszyć podaż tokenów nawet o 90% i całkowicie ograniczyć aktywność górników. Wciąż wielu inwestorów obawia się ponownego przesunięcia terminu tego wydarzenia przez co sentyment wokół ETH jest wciąż negatywny. Zmiana na Ethereum 2.0 jest przez czołowych analityków określana jest jako najważniejsze wydarzenie w sektorze kryptowalut w roku 2022.

Powrót wyższych notowań kontraktów na amerykańskie indeksy mogą przemawiać za potencjalnym odreagowaniem spadków rynku kryptowalut i powrotem Bitcoina powyżej 30 000 USD jeśli nie będziemy świadkami rosnącej dywergencji. Wolumen transakcyjny w sektorze kryptowalut spada co może przemawiać za wysoką zmiennością w razie większego ruchu cenowego.

NED

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony islandzkiej sprzedaż | giełda pzu | cena akcji mercator medical | asseco akcje opinie | cena akcji ccc | wti notowania | pln kurs |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here