Naga MarketsNotowania Drago Entertainment w górę! Gas Station Simulator trafi na Nintendo SwitchW trakcie środowych notowań Drago Entertainment wyceniane jest przez inwestorów na ponad 90 zł, co oznacza wzrost wyceny o 0,93%. Pozytywny sentyment na akcjach wynika m.in. z komunikatu, w którym spółka informuje o umowie, dzięki której produkcja studia trafi na konsole Nintendo Switch.

Drago Entertainment w górę o 0,93%

W trakcie dzisiejszej sesji Drago Entertainment notuje nieznaczny wzrost swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie 0,93%, co oznacza wzrost o 0,83 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 89,56 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 90,39.Drago Entertainment zadebiutowało na małym rynku NewConnect w kwietniu bieżącego roku. Od tego momentu akcje spółki systematycznie zyskiwały, wzrastając w tym czasie z ok. 25 zł za walor do blisko 50 zł w trakcie sierpniowych notowań. Tuż przed wystrzałem z połowy września inwestorzy wyceniali spółkę na lekko ponad 40 zł za walor.

Notowania Drago Entertainment w górę! Gas Station Simulator trafi na Nintendo Switch
Notowania Drago Entertainment w okresie czerwiec-listopada 2021. Źródło: Stooq.pl

Tuż po premierze momentami spółka wyceniana była nawet powyżej 100 zł za walor, jednak ostatecznie kurs cofnął się do 80 zł, po czym odbił w okolice 90 zł za walor w połowie października. W drugiej połowie miesiąca ponownie widoczna była korekta, która zniosła wycenę do ok. 85 zł za walor, jednak w ostatnich dniach studio ponownie kieruje się w stronę 90 zł.

Gas Station Simulator na Nintendo

– Zarząd DRAGO entertainment S.A. z siedzibą w Krakowie („Spółka”, „Licencjodawca”) informuje, że w dniu 02 listopada 2021 r. zawarł z MD Games S.A. („Wykonawca”, „Licencjobiorca”) umowę o udzielenie licencji („Umowa”).

Przedmiotem niniejszej Umowy jest wykonanie portu gry Gas Station Simulator („Gra”) na platformę Nintendo Switch („Konsole”), a następnie wydanie oraz zorganizowanie sprzedaży portu Gry przez Wykonawcę na tę platformę.

Działania związane z wydawaniem i dystrybucją Gry na Konsolach będzie prowadził Licencjobiorca we własnym zakresie i na własny koszt. Strony ustaliły, że udział w przychodach należny Licencjodawcy będzie obliczany jako procent od przychodu netto, który zostanie osiągnięty przez Licencjobiorcę bezpośrednio w wyniku dystrybucji i sprzedaży Gry na Konsolach. – informuje spółka w komunikacie.

Gra Gas Station Simulator zadebiutowała na platformie Steam 15 września 2021 roku. Jak informowała spółka w swoich komunikatach, nakłady poniesione na produkcję (450 tys. zł) zostały w pełni zwrócone w ciągu pierwszych 1,5 godziny od pierwszej sprzedaży na Steamie. Co więcej, peak graczy wyniósł ponad 12 tys. osób, a w dniu premiery gra zajmowała pierwsze miejsca w kategoriach: Globalna Lista Bestsellerów, Wschodzące Nowości, Bestsellery, jak również otrzymała baner na głównej stronie Steam w kategorii Wyróżnione i Polecane.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara prognozy 2021 | kurs liry tureckiej wykres | euro kurs online | eur online | funt szterling | akcje celon | cd projekt kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here