Naga Markets

Notowania dolara zyskują na szerokim rynku. Wyczekiwanie na daneWczorajsze słowa wiceszefowej Fed, Lael Brainard, dały inwestorom do zrozumienia, że amerykański Fed nadal za swojego najgroźniejszego wroga uznaje wysoką inflację. Jednak zarówno ta instytucja, jak i inwestorzy, zdają sobie sprawę z faktu, że tempo podwyżek będzie zależne od danych makroekonomicznych w USA.

Amerykański dolar umacnia się względem większości walut

O ile w ostatnich dniach argumentem za jastrzębim podejściem Fed okazały się lepsze od oczekiwań dane dotyczące kondycji rynku pracy w USA, to w tym tygodniu centralnym punktem będą czwartkowe odczyty inflacji CPI w tym kraju.

Oczekiwania dotyczące wrześniowej inflacji CPI wskazują na poziom 8,1% rdr, więc jakikolwiek niższy odczyt byłby szansą dla Fed na złagodzenie swojego stanowiska, a tym samym, przyniósłby zapewne korektę spadkową wartości amerykańskiego dolara.

Jednak ten scenariusz nie jest przesądzony. Ogólnie, jakiekolwiek wskazanie inflacji w okolicach 8% lub wyżej może zostać przez Fed odczytane jako sygnał, że inflacja spada zbyt wolno, dlatego tempo walki z nią powinno zostać utrzymane.

Wiele informacji dotyczących podejścia Fed prawdopodobnie pojawi się jeszcze przed czwartkiem. Zarówno na dzisiaj, jak i na jutro, zaplanowane są liczne wystąpienia publiczne przedstawicieli Rezerwy Federalnej, które z pewnością rzucą więcej światła na ich podejście do działań w kolejnych miesiącach. Kluczowa w tym kontekście będzie jednak głównie środowa publikacja minutes z ostatniego posiedzenia Fed.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułInwestujący w Bitcoina stawiają na portfele sprzętowe. Wszystko przez hakerów
Następny artykułCrypto Mayhem – więcej niż ecosystem gier na blockchainie
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here