Naga MarketsNotowania dolara w górę przez oskarżenia wobec Chin

Z początkiem maja na globalne rynki powrócił tryb risk-off, co ponownie podbija dolara względem bardziej ryzykownych walut. Mamy wzrost napięcia w relacjach USA-Chiny po tym, jak amerykańska administracja wysnuła oskarżenia wobec Chińczyków, jakoby byli odpowiedzialni za pandemię koronawirusa (wczoraj linię Trumpa wsparł Sekretarz Skarbu Mike Pompeo).

Kurs dolara i jen zyskują dzięki napięciom geopolitycznym

Oficjalnie żadne dowody nie zostały jednak  przedstawione. Niemniej Trump otwarcie powiedział o możliwości nałożenia karnych ceł i trudno jednoznacznie ocenić, na ile te groźby mogą znaleźć potwierdzenie w rzeczywistości, a na ile są tylko elementem kampanii wyborczej. Zwłaszcza, że powrócił też wątek potencjalnego nie wywiązywania się Chin z zobowiązań wynikających z umowy handlowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
W poniedziałek najsłabsze są tzw. scandies, czyli SEK i NOK, a jedyną walutą, która zachowuje się lepiej niż dolar, jest JPY. W Azji nastroje były dzisiaj słabsze po tym, jak pierwszy raz od kilkunastu lat doszło do wymiany ognia w tzw. strefie zdemilitaryzowanej pomiędzy Koreą Północną, a Południową. Stało się to dzień po tym, jak Kim Dżong Un pojawił się publicznie zaprzeczając wcześniejszym pogłoskom o swojej śmierci.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here