Kurs dolara amerykańskiego podczas poniedziałkowej sesji handlowej względem kursu polskiego złotego znajduje się w bliskich okolicach listopadowych szczytów. Para USDPLN oscyluje w momencie pisania analizy wokół poziomu 3.9180 PLN, a omawiany szczyt znajduje się ledwie o 2 grosze wyżej na strefie 3.9326 PLN. Może być to kolejny cel dla amerykańskiej waluty, chociaż inwestorzy walutowi muszą pamiętać o dzisiejszym święcie w Stanach Zjednoczonych (USA). Może to dla pary USDPLN oznaczać przestój w ruchu. 


Dolar amerykański blisko szczytów z końcówki ubiegłego roku – para USDPLN na wykresie D1

  • Dolar amerykański zbliża się do szczytu z końcówki ubiegłego roku,
  • Polski złoty może nadal się osłabiać – o kolejne trzy gorsze względem dolara,
  • Dziś wolne dla rynków USA – o czym powinni pamiętać inwestorzy,
  • Celem dla pary USDPLN będzie zatem niebawem strefa 3.9326 PLN.

Dolar amerykański podczas ostatnich sesji spokojnie, jednak stanowczo wzrasta względem kursu polskiego złotego. Już kilka razy można było odczuć wrażenie, że amerykańska waluta jest w stanie się przecenić względem polskiego złotego przed ewentualnymi dalszymi wzrostami – jednak jak widać nadal korekty nie widać. Jedyne co inwestorzy walutowi mogą zauważyć, to niewielkie przestoje – konsolidację oraz kolejne wybijanie wyższych poziomów. Póki co – jak wskazuje poniższy wykres pary USDPLN – najbliższym poziomem docelowym dla dalszego sentymentu wzrostowego może okazać się listopadowy szczyt.

Mowa o poziomie 3.9326 PLN, który dla całości wzrostu może być istotna. Będzie stanowić do wykonanie przez parę z dolarem amerykańskim ‘jeden do jednego’ względem wcześniejszego spadku. Innymi słowy, para USDPLN, która zainicjowała wówczas spadek – całkowicie pokryje straty docierając do poziomu. To oznaczać będzie dalszą presję popytową.

wykres Kurs dolara USDPLN D1 17.02.2020
Kurs dolara USDPLN D1 17.02.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here