Naga MarketsNotowania dolara (USD) pod umiarkowaną presją. Złoto tuż nad 1800 USD/ozChwila wytchnienia na rynkach finansowych wtorkowej silnej fali risk-on. Rynek akcji podtrzymuje optymizm w reakcji na nowe rekordy Wall Street, podczas gdy na FX poziomy techniczne hamują ruchy. Ropa naftowa zyskuje, złoto stanęło na 1800 USD/oz.

Akcje wyhamowują, inwestorzy ponownie uspokajają nastroje

Wzrost globalnych akcji wyhamował w środę, gdy inwestorzy ważą optymizm wywołany informacjami o szczepionkach i wydarzeniami politycznymi w opozycji do wciąż trudnych perspektyw gospodarczych w czasie pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Większość głównych azjatyckich rynków akcji realizuje wzrosty, które wspiera odnotowanie nowych rekordów wszechczasów przez S&P500 w trakcie wtorkowej sesji na Wall Street.

Japoński Nikkei225 rośnie o 0,5 proc., a Hang Seng zyskuje 0,1 proc. Futures na S&P500 rośnie o niecały 0,1 proc., podczas gdy kontrakt na DAX zyskuje 0,1 proc.

Kursy walut: kurs funta (GBP/USD) dryfuje pod 1,3365

Na rynku walutowym dolar pozostaje pod umiarkowaną presją z indeksem DXY schodzącym w stronę 92,0, jednak nocne notowania nie przyniosły istotnych zmian. EUR/USD wciąż walczy z 1,19, a GBP/USD dryfuje pod 1,3365. AUD/USD nie może poradzić sobie z oporem 0,7345.

Ropa naftowa korzysta na poprawie perspektyw globalnego ożywienia i popytu na paliwa. Brent na 48,3 USD/b poprawia 3-miesięczne szczyty. WTI rośnie do 45,2 USD/b.

Złoto wciąż ma problemy z odzyskaniem siły i próbuje uklepać dno tuż nad 1800 USD/oz. Redukcja ryzyka politycznego w USA i wzrost apetytu na ryzyko prowadza do odgraniczania zabezpieczeń w bezpiecznym złocie.

Ryzyko związane z wyborami w USA systematycznie maleje po tym, jak kluczowe swing states Pensylwania i Nevada potwierdziły wyniki na rzecz prezydenta elekta Bidena. Następuje to po tym, jak szef administracji General Services przyznał w poniedziałek, że wyniki wskazują na wygrana Bidena i zezwolił na formalny proces przekazani władzy.

Podczas gdy prezydent Trump napisał na Twitterze, że polecił swojemu zespołowi rozpocząć współpracę w procesie transformacji, administracja Trumpa nadal prowadzi toczące się procesy sądowe i ponowne rozpatrywanie wniosków w innych stanach, w tym w Michigan i Wisconsin. Niemniej jednak wnioski te prawdopodobnie nie powiodą, biorąc pod uwagę przewagę Bidena w tych, a także brak dowodów sugerujących oszustwo wyborcze.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here