Naga MarketsBieżący tydzień na rynku polskiego złotego jest okresem kontynuacji zwyżek z wcześniejszych tygodni. W rezultacie, notowania indeksu BOSSAPLN dotarły już do najwyższych poziomów od pięciu miesięcy, czyli od czasu sprzed uderzenia pandemii. Tym samym, rodzima waluta odrobiła gwałtowne przeceny z marca bieżącego roku.

Sytuacja na rynku polskiego złotego jest analogiczna do wydarzeń na szerokim rynku walutowym. W górę systematycznie pnie się wartości eurodolara, a amerykański dolar znajduje się pod presją podaży. To sprzyja umocnieniu walut EM, w tym także polskiego złotego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania USD/PLN znajdują się obecnie tuż poniżej poziomu 3,71. To najniższe notowania tej pary walutowej od października 2018 r. Nieco mocniej trzyma się kurs EUR/PLN, który powrócił dzisiaj rano ponad poziom 4,40.

Kalendarz danych makro dla Polski jest pusty, więc notowania polskiego złotego nadal będą poruszać się pod dyktando sytuacji na świecie. Dzisiaj i jutro w centrum uwagi inwestorów będą dane z amerykańskiego rynku pracy, które najprawdopodobniej w dużej mierze przełożą się na nastroje inwestorów na globalnym rynku i ich nastawienie do ryzyka.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here