Naga MarketsNotowania polskiego złotego, po kilku dniach dynamicznych zniżek w połowie października, wpadły w nerwową konsolidację. Notowania indeksu BOSSAPLN od kilku dni poruszają się w okolicach 86,20-86,90 pkt. Nowy tydzień rozpoczyna się od kontynuacji tego ruchu bocznego, aczkolwiek notowania rodzimej waluty pozostają rozchwiane.

Podwyższoną zmienność notowań polskiego złotego przy braku wyraźnego kierunku widać również na głównych parach walutowych z PLN, czyli USD/PLN oraz EUR/PLN. W przypadku USD/PLN, notowania pozostawały w ostatnich dniach poniżej bariery 3,90, a dokładniej w okolicach 3,86-3,88 przez większość czasu. Z kolei na wykresie EUR/PLN notowaniom nie udało się dotrzeć do bariery na poziomie 4,60, co poskutkowało nerwowym ruchem bocznym w okolicach 4,55-4,59.

Te artykuły również Cię zainteresują
Brak zdecydowania inwestorów w zakresie kierunku zmian notowań złotego pozostawał w analogii do sytuacji na szerokim rynku walutowym. Na pierwszy plan na globalnym rynku wysuwają się bowiem problemy z rozprzestrzenianiem się pandemii, które najmocniej widoczne są w krajach Europy. Ponadto, ważnym tematem pozostaje impas w zakresie kolejnego programu stymulacyjnego w USA, przeciągający się już od paru tygodni.

Dzisiaj pandemia oraz losy pakietu stymulacyjnego w USA mogą pozostać kluczowymi informacjami wpływającymi na notowania walut. Kalendarz danych makro, zarówno dla Polski, jak i dla większości krajów świata, pozostaje praktycznie pusty, więc warto zwrócić uwagę jedynie na odczyt indeksu Ifo w Niemczech o 10:00, jak również na dane z USA, które pojawią się po 15:00.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here