Naga MarketsPo ubiegłotygodniowej zniżce wartości polskiego złotego, bieżący tydzień zaczyna się dla rodzimej waluty spokojnie. Indeks BOSSAPLN konsoliduje w okolicach 88,75 pkt., czyli blisko piątkowych minimów. Są to najniższe rejony od półtora miesiąca. Obecna konsolidacja nastąpiła po ubiegłotygodniowych dynamicznych zniżkach.

W sytuacji na wykresie indeksu BOSSAPLN widać wiele analogii do notowań eurodolara, które także zniżkowały pod koniec minionego tygodnia, ale obecnie ich zniżka wyhamowała.

Konsolidacja widoczna jest także na głównych parach z polskim złotym. Notowania USD/PLN, po ubiegłotygodniowych zwyżkach, obecnie oscylują tuż powyżej poziomu 3,76; z kolei notowania EUR/PLN, które także w poprzednim tygodniu wystrzeliły w górę, poruszają się dziś rano w okolicach 4,4550.

Cały bieżący tydzień na rynku złotego będzie upływać pod znakiem dużego uzależnienia od sytuacji na szerokim rynku walutowym. Kalendarz danych makro dla Polski na cały bieżący tydzień jest w zasadzie pusty (pomijając piątkową decyzję Moody’s w sprawie ratingu). Natomiast dzisiaj pewien wpływ na sytuację w regionie mogą mieć m.in. dane dotyczące niemieckiego przemysłu.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here