Naga MarketsCzwartkowa sesja na warszawskim parkiecie stała pod znakiem kontynuacji spadków ze środy. Tym razem jednak krajowy parkiet negatywnie wyróżniał się na tle rynków bazowych, które w większości odnotowały istotniejsze wzrosty. Przyczyną takiego zachowania WIG20 była mocna wyprzedaż akcji CD Projekt (-8,5%). Do wcześniejszych informacji o wydłużeniu tygodnia pracy przed debiutem gry Cyberpunk 2077, wczoraj na przewagę sprzedających wpłynęły medialne spekulacje o możliwej słabszej sprzedaży tzw. pre-orderów w konsolowej wersji gry względem oczekiwań.

Prezydent USA Donald Trump otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa

Do wyprzedaży CD Projekt dołączyły także wyraźne spadki sektora surowcowopaliwowego. Tym samym krajowych blue chipów nie uratowały wzrosty energetyki (po informacjach o sprzedaży spółek z sektora udziałów w PGE EJ1, czyli podmiocie mającym potencjalnie budować elektrownie jądrową) oraz CCC (po dobrych szacunkowych wynikach za 3Q’20). Wpływ CD Projektu było widać również przez pryzmat mniejszych spadków sWIG80 oraz mWIG40 (w tym ostatnim ciążyły notowania spółek z sektora IT).

Wczoraj poznaliśmy wstępne dane o krajowej inflacji we wrześniu. Zgodnie z szacunkiem GUS wzrost cen wyniósł 3,2% r/r przy oczekiwaniach 2,9% r/r. Dane wspierały trend mocnej aprecjacji złotego. Po wcześniejszym wyraźnym osłabieniu, kursy EUR/PLN oraz USD/PLN w ostatnich dniach uległy odwróceniu i odrobiły znaczną część strat. Zagraniczne rynki akcji zakończyły czwartkowe notowania na plusach.

Relatywnie lepiej zachowywały się technologiczne spółki z indeksu NASDAQ zyskując prawie 1,5%. Z drugiej strony wyraźną przecenę odnotowała ropa naftowa której gatunek Brent stracił ponad 3,5% z uwagi na oczekiwania inwestorów odnośnie wzrostu wydobycia OPEC we wrześniu oraz słabość popytu ze względu na drugą falę pandemii COVID-19 w Europie.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Na początku sesji rynki mogą zareagować spadkami na informację o tym, że prezydent USA Donald Trump otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wydarzeniem dnia będą publikowane po południu dane z amerykańskiego rynku pracy za wrzesień. Analitycy oczekują dalszego wzrostu liczy zatrudnionych, choć w niższym tempie niż miało to miejsce w poprzednich miesiącach.

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here