Naga Markets

Notowania polskiego złotego od wczoraj znajdują się pod presją podaży. Wczoraj wartość indeksu BOSSAPLN zniżkowała, odbijając się w dół od bariery na poziomie 90 pkt. Z kolei dzisiejsza sesja przynosi spokojną konsolidację na wykresie tego agregatu w rejonie 89,60 pkt.

Sytuacja na rynku polskiego złotego nieustannie jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się na globalnych rynkach walutowych. Niedawne odbicie w górę notowań amerykańskiego dolara, jak również analogiczny spadek notowań EUR/USD, zostały odzwierciedlone także poprzez spadek wartości złotego.Notowania USD/PLN odbiły się w górę z rejonu 3,66 do obecnych okolic 3,73, natomiast wartość EUR/PLN, która jeszcze półtora tygodnia temu spadła poniżej 4,40, obecnie porusza się w okolicach 4,4150-4,4160.

Dzisiaj opublikowany został już Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wg BIEC. Jego wartość zwyżkowała w stosunku do poprzedniego odczytu, niemniej sama publikacja nie wpłynęła istotnie na wartość PLN. Z kolei w późniejszych godzinach dzisiejszej sesji opublikowany zostanie protokół z posiedzenia RPP – niemniej, i tutaj inwestorzy nie oczekują żadnych dynamicznych zwrotów akcji w postaci zmiany nastawienia do polityki monetarnej.

W rezultacie, w centrum uwagi pozostaną informacje z szerokiego rynku walutowego. Poza danymi z USA (m.in. tymi z rynku pracy), na szczególną uwagę zasługuje wystąpienie szefa Fed, Jerome Powella, na konferencji w Jackson Hole. To ono prawdopodobnie zadecyduje o bilansie dzisiejszej sesji na rynku dolara amerykańskiego, a więc pośrednio przełoży się także na wycenę PLN.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne

Zobacz również:

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here