Naga MarketsPo wyraźnej zwyżce w poprzednim tygodniu, wartość polskiego złotego w bieżącym tygodniu poszukuje równowagi. Notowania indeksu BOSSAPLN w tym tygodniu poruszają się w konsolidacji. Wczorajsza sesja nie była wyjątkiem – przyniosła zwyżkę notowań tego agregatu, ale niewielką i pozostającą w ramach konsolidacji. Tymczasem dzisiaj notowania tego indeksu kierują się w dół, jednak oscylują w pobliżu wczorajszego zamknięcia.

Wczorajsze dane makro w Polsce były praktycznie nieistotne dla wyceny złotego, a wartość polskiej waluty poruszała się pod dyktando sytuacji na świecie (i sytuacji na wykresie kursu eurodolara), która w środę była zdominowana wyczekiwaniem na informacje ze strony Fedu.

Analogiczna sytuacja powinna mieć miejsce dzisiaj – na globalnym rynku prawdopodobnie będą dominować dane makro ze Stanów Zjednoczonych, głównie wstępny odczyt PKB za II kwartał br. Będą one wpływać na dolara, przekładając się na sytuację na głównych parach walutowych z PLN.

Notowania USD/PLN kontynuują konsolidację w okolicach 3,73-3,76, natomiast notowania EUR/PLN delikatnie odbijają w górę, sięgając obecnie ponad 4,41.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here