Naga MarketsNotowania dolara: Sytuacja techniczna na euro (EUR/USD) i funcie (GBP/USD)Poniedziałkowe otwarcie jest umiarkowanie neutralne, ale brak nowych optymistycznych informacji może sprawić, że stery szybko przejmą pesymiści. W kluczowych obszarach nic nie zapowiada jakiegoś przełomu (COVID-19, pakiety fiskalne, brexit), nowych wątków nie zobaczymy też w temacie amerykańskiej polityki (kluczowa debata prezydencka odbędzie się dopiero w przyszłym tygodniu).

Tematem, który może ewoluować w złym kierunku jest oczywiście pandemia COVID-19 – teoretycznie przewidywalny, ale jednak wciąż zaskakujący. Zwłaszcza, że najbliższe tygodnie mogą pokazać, na ile politycy będą upierać się przy tym, że drugi lockdown nie będzie potrzebny.

Kurs euro: EUR/USD – przystanek wokół 1,18

Wybicie ponad barierę 1,18, jakie było widoczne na zakończenie ubiegłego tygodnia, nie ma dzisiaj swojej kontynuacji w postaci zmierzenia się z oporem przy 1,1850. Widać, że popyt pauzuje ze względu na brak nowych impulsów. Technicznie może to zapowiadać czasową pauzę wokół wsparcia 1,1780-1,1800 (zaznaczone na wykresie poniżej). Brak aktywności inwestorów z USA (Dzień Kolumba) może temu sprzyjać.

Wykres dzienny EURUSD

Wykres nie wyklucza scenariusza krótkoterminowego strząśnięcia popytu w stronę 1,1750, chociaż nie byłby on preferowany. W średnim terminie nadal większe jest prawdopodobieństwo wzrostów z celem w okolice 1,19 i wyżej.

Kurs funta: GBP/USD – nieznacznie ponad 1,30

W piątek naruszyliśmy barierę 1,30, ale głównie na fali słabości dolara, gdyż wokół funta narasta coraz więcej wątpliwości. Z wypowiedzi, jakie padły w weekend może wynikać, że teraz to Boris Johnson próbuje zabiegać o względy Brukseli, która dała do zrozumienia, że nie jest zdeterminowana osiągnąć porozumienie ws. nowej umowy handlowej do 15 października (na czwartek i piątek jest zaplanowany szczyt UE w tej sprawie).

Wykres dzienny GBPUSD

Technicznie jesteśmy w kanale wzrostowym, którego dolne ograniczenie można wyznaczyć przy 1,2940.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here