Naga Markets

Notowania dolara stabilizują się po niedawnym zwrocieNotowania amerykańskiej waluty zaczynają się stabilizować po jej ostatnim osłabieniu wywołanym niższymi od spodziewanych odczytami inflacji CPI i PPI, które wpłynęły na oczekiwania, co do wrześniowej podwyżki stóp procentowych przez FED. Dzisiaj po południu poznamy odczyty indeksu nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan, ale nie będą mieć one takiego znaczenia.

Kurs dolara wycenia mniejszą podwyżkę stóp procentowych

Więcej rynek otrzyma w przyszłym tygodniu (zapiski z ostatniego posiedzenia FED, dynamika produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej), pomału będą pojawiały się też spekulacje w kontekście rozpoczynającego się 25 sierpnia corocznego sympozjum FED w Jackson Hole.Wśród walut G-10 silne są dzisiaj Antypody, z kolei najsłabsze są korona szwedzka (dane o inflacji CPI były mieszane), jen, oraz euro. Generalnie jednak zmiany są niewielkie. Stabilny pozostaje funt, gdyż opublikowane dzisiaj dane makro (PKB, produkcja przemysłowa) nie wniosły wiele do oczekiwań wobec polityki Banku Anglii..

Ze strefy euro poznamy dzisiaj dane o produkcji przemysłowej, chociaż istotniejsze mogą być doniesienia dotyczące sytuacji na rzece Ren – spadający poziom wody może uniemożliwić jej wykorzystanie do transportu surowców, co dodatkowo podbije obawy związane z perspektywami przed okresem jesienno-zimowym.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kantorowy kurs euro | notowania ropy wti | celon pharma giełda | spółki gpw | cdprojekt akcje | pko kurs | cyfrowy polsat akcje |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here