Notowania dolara spadają do 3,85 PLN. USD/PLN na wsparciuKurs dolara amerykańskiego podczas wtorkowej sesji handlowej wobec polskiego złotego mocno cofa swoje notowania. Obecnie zatem kurs pary walutowej USD/PLN oscyluje na zakresie 3,85 PLN, chociaż jeszcze dzień wcześniej waluta testowała zakres 3,89 PLN. Oznacza to, że szybkie zrzucenie może być powolną zmianą panującego na tym rynku sentymentu – a to z kolei sprawia, że zakres wzrostów dla dolara amerykańskiego w kolejnych dniach może być znacznie ograniczony.

  • Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego na wsparciu
  • Rynek USD/PLN spada dosyć mocno podczas nocnej sesji handlowej
  • Pytanie jednak brzmi czy koniecznie oznaczać to musi zmianę sentymentu
  • Okaże się to z pewnością w ciągu kolejnych sesji handlowych

Rynek dolara amerykańskiego na ważnym wsparciu – para USD/PLN na wykresie H4

Za zmianę sentymentu uznaje się sytuację, w której to rynek raptownie cofa po teście danego zakresu i kolejne dni nie jest w stanie ponownie wyłamać wcześniej stworzonego szczytu. Taką sytuację mamy właśnie na dolarze amerykańskim – i choć jeszcze za wcześnie jest na to, aby bezpośrednio ocenić czy rynek w kolejnych dniach nie będzie w stanie dojść do oporu, to widać już charakterystyczne zrzucenie notowań.

Retro

Dlatego też, para walutowa USD/PLN podczas dzisiejszej sesji handlowej może stać pod znakiem próby odrobienia do zakresu 3,8680 PLN – 3,8750 PLN i ponownie wygenerować ruch spadkowy. Jeśli taki schemat faktycznie zostanie wygenerowany, wówczas można oczekiwać będzie ataku na wsparcie 3,83 PLN i być może w kolejnych sesjach wyłamanie tego zakresu. Otworzy to wówczas drogę do dalszych spadków.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 23.03.2021
Kurs dolara USDPLN H4 23.03.2021
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dolar | ropa naftowa notowania | kurs euro | kurs funta prognozy | kurs euro wykres |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStrategia PSV: Rynek pozostaje w strefie wsparcia
Następny artykułFrank szwajcarski nadal przy 4,16 PLN. Rynek testuje siłę popytu
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here