Czy dolar amerykański podoła wzrostom jak oczekujemy?Kurs dolara amerykańskiego zgodnie z tym co opisywane było podczas wczorajszej sesji handlowej – nadal oczekuje ruchu wobec polskiego złotego w górę. W tym momencie widać, że para walutowa USD/PLN wykonuje pierwsze pozytywne reakcje, choć nie jest jeszcze przesądzone co dalej rynek będzie w stanie zrobić. W kolejnych sesjach zatem powinno okazać się, czy dolar amerykański wobec złotego będzie w stanie dalej kontynuować zależność wzrostową czy też wsparcie zostanie przełamane. Obecnie wszystko wskazuje jednak na to, że szanse na podejście są dość duże.

  • Dolar amerykański odbija się od wsparcia cenowego – zgodnie z oczekiwaniami
  • Czy jednak para walutowa USD/PLN będzie w stanie dalej się utrzymać?
  • Rynek wskazuje póki co na możliwość wzrostów, zgodnie z planem
  • Celem wówczas dla kolejnych dni byłby powrót powyżej 3,70 PLN

Dolar amerykański z możliwością dalszych odbić na północ – para USD/PLN na wykresie H4

Kurs dolara amerykańskiego podczas piątkowej sesji handlowej dociera do zakresu 3,68 PLN, co oznacza, że wykres przetestował wczoraj zakres wsparcia oraz utrzymał się powyżej niego, dając szansę na odbicie. Co prawda rynek nie przesądził jeszcze jednoznacznie tego, w jaki sposób dalej będzie się zachowywał – jednak wszystko wskazuje na to, że szansa na podtrzymanie zależności wzrostowej, o której wspominane było podczas ostatnich analiz pary USD/PLN – jest nadal w grze.

Jeśli rynek będzie w stanie podtrzymać zależność wzrostową, wówczas oczekiwać się będzie osiągnięcia następujących stref: 3,70 PLN, 3,72 PLN oraz 3,75 PLN w kolejnych dniach. wyłamanie zakresu wsparcia natomiast przekreślać będzie ten scenariusz i uznać będzie można, że rynek cofnąć może do testu ostatniego dołka (poziomu 3,61 PLN).

wykres Kurs dolara USDPLN H4 08.01.2021
Kurs dolara USDPLN H4 08.01.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here