Naga Markets

Notowania dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) czekają na dane dotyczące dynamiki PKBRynki finansowe czekają na informacje, jakie zaczną napływać od godz. 20:00. Wtedy poznamy komunikat po posiedzeniu FED, ale i też kwartalne projekcje makro (w tym wykres dot-chart odzwierciedlający oczekiwania członków tego gremium, co do kształtowania się stóp procentowych w przyszłości).

Dolar nowozelandzki czeka na dane dotyczące dynamiki PKB w III kwartale

O godz. 20:30 rozpocznie się konferencja prasowa Jerome’a Powella. Konkretnego kierunku na dolarze na razie nie widać.Poza tym dzisiaj w centrum uwagi były dane nt. inflacji CPI z Kanady. Ta w listopadzie zmieściła się jednak w oczekiwaniach rynku (4,7 proc. r/r), a bazowa CPI była nawet nieco niższa (3,6 proc. r/r). To osłabiło notowania CAD’a, który obecnie zachowuje się najgorzej w ramach G-10. Niemniej przed nami wystąpienie szefa Banku Kanady (godz. 18:00), oraz wspomniany FED (od godz. 20:00), więc sytuacja na USDCAD może się jeszcze zmienić. Od kilku dni notowania tej pary walutowej ponownie idą wyraźnie w górę.

Wykres dzienny USDCAD
Wykres dzienny USDCAD
Wykres dzienny NZDUSD
Wykres dzienny NZDUSD

Dzisiaj w nocy (godz. 22:45) poznamy też dane z Nowej Zelandii dotyczące dynamiki PKB w III kwartale. Szacunki zakładają spadek o 4,5 proc. k/k i 1,5 proc. r/r. Obawy dotyczące tej publikacji sprawiły, że ostatnio NZD zachowywał sie gorzej, niż AUD (a zazwyczaj było inaczej). Na wykresie NZDUSD uwagę zwraca z kolei pozytywna dywergencja na dziennych wskaźnikach z instrumentem bazowym. Czy to zapowiedź jakiegoś przełomu?

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: santander kurs | dax index online | usd/pln prognoza | orlen cena akcji | notowania amrest | giełda amica | kurs euro prognozy |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here