Notowania dolara amerykańskiego słabną. Para USD/PLN z perspektywą spadku do 3,87 PLNKurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego w środę kontynuuje spadki, wybijając przy okazji opisywane podczas wczorajszej analizy wsparcie. W tym momencie para USD/PLN dociera do poziomu 3,9060 PLN i wszystko wskazuje na to, że dalsza wyprzedaż może pojawić się praktycznie bez żadnych większych korekt. Rynek dolara odkąd pokazał pierwsze sygnały pro-spadkowe nie zanegował sekwencji ani razu, co tylko podkreśla wymowę mocnego zejścia. Spójrzmy zatem dalej na wykres H4 pary z dolarem amerykańskim.


Kurs dolara amerykańskiego może podtrzymać sekwencje spadkową – para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara ma szanse na dalszą wyprzedaż, kiedy rynek wybija ważne wsparcie
  • Para USD/PLN dociera do zakresu 3,90 PLN a dalsze zejścia powinny być widoczne
  • Celem dla wykresu może okazać się poziom 3,8750 PLN podczas kolejnych sesji
  • Rynek nie powinien wykonywać mocniejszych korekt – bez istotniejszych danych

Kurs dolara amerykańskiego pokazał już z perspektywy interwału czasowego H4, że przecena walut potrafi być zarówno szybka jak i głęboka – jednak to co widzimy, może być jedynie przystankiem przed dalszym spadkiem względem polskiego złotego. Zdaje się, że sekwencja spadkowa może nadal być utrzymywana a kolejnym celem dla pary USD/PLN może być zakres nawet 3,8750 PLN, co w obecnym kontekście nie byłoby niczym nadzwyczajnym.

Obecnie szukanie pozycji krótkiej z perspektywy potencjalnego zysku do ryzyka nie kalkuluje się, niemniej jednak – rynek nadal może podążać tą drogą aż do osiągnięcia wspominanego powyżej poziomu docelowego. Jeśli jednak para USD/PLN byłaby w stanie przetestować zakres wcześniejszego wsparcia – tak, jak zostało to oznaczone na poniższym wykresie – wówczas szukać będzie można dopiero kolejnego zejścia z lepszym R:R dla pozycji.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 03.06.2020
Kurs dolara USDPLN H4 03.06.2020Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here