Notowania dolara amerykańskiego przy 3,6980 PLN. USD/PLN wybije ostatni dołek?Czwartkowa sesja dla kursu dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego rozpoczyna się na bardzo niskich poziomach. Para walutowa USD/PLN w momencie pisania analizy znajduje się zaraz przy samym dołku, na poziomie 3,6980 PLN i wszystko obecnie zależy od samej reakcji na wsparciu cenowym. Jeśli rynek wybije dołek, dalsza presja podażowa może jedynie się nasilić, natomiast utrzymanie tego zakres może dać odpowiednie odreagowanie ostatnich spadków – warto dziś obserwować wykres H4 pary USD/PLN.


Kurs dolara amerykańskiego może dać dziś kolejne sygnały sprzedażowe – para USD/PLN na wykresie H4

  • Notowania dolara amerykańskiego budzą się na sesji UE na ważnym wsparciu cenowym
  • Rynek USD/PLN ma dziś ważne zadanie – podkreślić wymowę spadkową, bądź ponownie odreagować
  • Zdaje się, że szansa na dalsze spadki jest dużo większa, niż podtrzymanie obecnego zakresu
  • Warto obserwować dziś handel intraday na parze z dolarem amerykańskim

Czwartkowa sesja rozpoczyna się dla dolara amerykańskiego kolejną dawką podażowej siły. W tym momencie jeszcze para walutowa USD/PLN walczy na wsparciu, jednak szanse na przełamanie tego zakresu są bardzo dużo. Podczas środowej sesji opisywana była możliwość rozwiązania sytuacji po ówczesnym teście wsparcia – do którego właśnie w tym momencie dochodzi, dlatego też na dzisiejszej sesji oczekiwać się będzie dalszych wskazówek do handlu na parze z dolarem amerykańskim.

Retro

W przypadku wyłamania wsparcia 3,6980 PLN kolejny cel na wykresie H4 zostanie wytyczony na zakresie 3,6785 PLN i właśnie tam rynek ma największe szanse dążyć. W przypadku jednak obrony – ostatnia szansa byków na podejście w zakres 3,7250 PLN oraz późniejszego wzrostu do 3,76 PLN, gdzie jest ważny opór, nadal stanowiący duży problem w przełamaniu dla dolara.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 06.08.2020
Kurs dolara USDPLN H4 06.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFDAX z dużą niepewnością
Następny artykułKurs EUR/USD odbija delikatnie w dół
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here