Notowania dolara amerykańskiego odbijają. Para USD/PLN z możliwością wzrostu do 4,16 PLNKurs dolara amerykańskiego podczas poniedziałkowej sesji wyraźnie wskazują na możliwość odreagowania względem polskiego złotego. Para USDPLN na wykresie H1 ponownie znajduje się powyżej lokalnego wsparcia – testując zakres 4,14 PLN. Obecnie może to oznaczać chęć kontynuacji ruchu wzrostowego – dlatego warto przyglądać się ponownym re-testom wspominanych poziomów. Spójrzmy zatem na wykres H1 pary USD/PLN, aby określić możliwość dalszych wzrostów z odpowiednim potencjałem zysku do ryzyka.


Kurs dolara amerykańskiego z możliwością odrobienia strat – para USD/PLN na wykresie H1

  • Kurs dolara amerykańskiego ponownie znajduje się powyżej lokalnego wsparcia
  • Para USD/PLN wykazuje dalsze tendencje wzrostowe
  • Osoby handlujące na parze z dolarem muszą jednak wstrzymać się z szukaniem pozycji
  • Dobrze, aby rynek wcześniej wykonał re-testo poziomu wsparcia

Poniedziałkowa sesja handlowa dla rynku dolara amerykańskiego rozpoczyna się wymową pro-wzrostową. Taki ruch oczywiście powinie być traktowany jako ruch korekcyjny, ponieważ w ciągu ostatnich tygodni para USD/PLN przeceniała się. Dość wyraźna zresztą przecena może jednak zostać chociaż w części odrobiona – na co wskazuje obecny schemat rynkowy. Jednak aby do takiego scenariusza doszło z odpowiednim stosunkiem potencjalnego zysku do ryzyka, dobrze, aby osoby handlujące na parze poczekały jeszcze na re-test lokalnego wsparcia.

Ruch zatem mógłby wyglądać w sposób następujący: spadek potwierdzający czy popyt nadal utrzymuje obecne poziomy – do zakresu 4,1400 PLN – utrzymanie wsparcia, wygenerowanie ruchu wzrostowego z zasięgiem ruchu 4,16 PLN. Obecnie rynek odjechał już do poziomu bliskiego 4,15 PLN, co oznacza niekorzystne R:R, nad którym to warto skupić się – szczególnie podczas handlu intraday. Warto zatem poczekać na odpowiedni re-test zakresu wspominanego już powyżej wsparcia cenowego, oddalonego od pary o grosz.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 25.05.2020
Kurs dolara USDPLN H1 25.05.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here