Naga MarketsOd początku tego tygodnia byki próbowały wydostać się z progu ok. tygodniowej konsolidacji, budowanej pod oporem wyższego rzędu w rejonie 12450 pkt. Miejsca reakcji podaży w tym miejscu w przeszłości zaznaczyłem czerwonymi strzałkami.

Byki próbowały wydostać się z progu ok. tygodniowej konsolidacji

Najbliżej sukcesu popyt był wczoraj, natomiast zamiast efektownego wykończenia wybicia szybko pojawiły się wątpliwości, a za nimi dzisiejsze cofnięcie.

Takie zachowanie w obrębie dość istotnego oporu coraz bardziej kwalifikuje się do interpretacji jako pułapki byków. Kto bowiem próbował rozgrywać wybicie, ma obecnie problem, a jak powszechnie wiadomo, na rynkach niewykorzystane szanse lubią się mścić.

Jakie mogą być tego konsekwencje?

Jeśli spojrzymy na wykres, obrona strefy oporowej w rejonie 12450 pkt. oznaczałaby, że należy się liczyć z rozwinięciem zwrotu w kierunku południowym.

Przyjmując założenie zbudowania chociażby korekty prostej opartej na równości fal, końcówka fali C wypadałaby w tej sytuacji w rejonie nieco poniżej 11300 pkt., gdzie znajdziemy przy okazji wsparcie wynikające z obszaru niedawnych, wcześniejszych szczytów, ale i zeszłorocznych, sierpniowych dołków.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here