Naga MarketsUsypana górka cukruOstatnie cztery miesiące na rynku cukru upływały pod znakiem systematycznych wzrostów. Druga połowa sierpnia przyniosła jednak nieco więcej siły strony popytowej, a ceny cukru w USA zeszły poniżej 13 centów za funt. Dzisiejsza sesja przynosi spokojną konsolidację tuż poniżej wspomnianego poziomu.

Ze względu na wykorzystanie cukru w produkcji etanolu, na rynku widać dużą korelację cen cukru z notowaniami ropy naftowej, co może mieć znaczenie także w kolejnych tygodniach, w kontekście coraz większej presji na spadek cen ropy. Nie bez znaczenia pozostaje także wartość dolara, którego słabość pomagała cenom cukru, ale w najbliższych tygodniach ten trend może się odwrócić.

Z kolei kolejne miesiące przyniosą przede wszystkim zjawisko El Nina w Ameryce Południowej. Może ono przyczynić się do niedostatecznych ilości deszczu na terenach uprawy trzciny cukrowej w Brazylii i Argentynie podczas zimy 2020/2021. Jeśli zjawisko El Nina charakteryzowałoby się dużą intensywnością, to powstrzyma ono prawdopodobnie sprzedających na rynku cukru.

Notowania cukru w USA – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here